Tutaj pojawią się kody rabatowe i promocje na prezenty komunijne

Co kupić na Pierwszą Komunię?

Kwiecień, maj i czerwiec, to miesiące, które tradycyjnie stanowią szczyt sezonu uroczystości komunijnych. Zdarza się też, że niektóre parafie decydują się na organizację Pierwszej Komunii Świętej jesienią, a nawet, że pozwalają na indywidualny tok przygotowań i urządzenie niemalże prywatnej Mszy, podczas której młody człowiek po raz pierwszy będzie w pełni uczestniczył. Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim dla osób wierzących wydarzenie o charakterze religijnym, które często poprzedzone jest wielomiesięcznymi przygotowaniami, a sama uroczystość ma niezwykle podniosły charakter. Mówi się, że Pierwsza Komunia Święta, jest jednocześnie pierwszym „poważnym” świętem naszych dzieci. Oczywiście, takie okazje jak urodziny, czy Dzień Dziecka również wymagają celebracji, natomiast Komunia Święta już tradycyjnie została uznana za swego rodzaju milowy krok w życiu młodego człowieka. Rangę całej uroczystości podnoszą odświętne stroje: kiedyś garnitury i strojne sukienki, obecnie symbolizujące czystość alby; oprawa muzyczna, fotograficzna, a także poczęstunek organizowany po części religijnej, na którym gromadzą się najbliżsi i znajomi.

W przeszłości część nieformalna uroczystości komunijnych odbywała się w domu, obecnie coraz częściej rodzice decydują się na zorganizowanie komunijnego obiadu w restauracji lub wynajmują catering. Takie rozwiązanie pozwala na pełne poświęcenie uwagi w tym wyjątkowym dniu dziecku, które przeżywa swoje święto. Zostałeś zaproszony do wspólnego obchodzenia Pierwszej Komunii Świętej dziecka z Twojej rodziny lub sam jesteś rodzicem malca, który wkrótce po raz pierwszy będzie bohaterem tego wydarzenia? Powinieneś zatem odpowiednio się przygotować.

Mimo tego, że jak wcześniej zostało wspomniane, Komunia Święta jest sakramentem i powinna być przede wszystkim głębokim przeżyciem o charakterze duchowym, ma ona również swój materialny wymiar. Zaproszeni do współuczestnictwa goście powinni zachować takt i stosowaną do okoliczności powagę, pamiętając przy tym, że Pierwsza Komunia Święta jest wydarzeniem, w którego centrum stoi dziecko. Warto dołożyć wszelkich starań, by tego dnia maluch poczuł się naprawdę wyjątkowo. Przyjęło się, że z okazji Pierwszej Komunii Świętej wręcza się prezenty. Zastanawiasz się, co kupić młodemu człowiekowi, który wkrótce będzie obchodził swoje święto? Kilka podpowiedzi znajdziesz w dalszej części artykułu.

Praktyczne prezenty komunijne

Nie jest tajemnicą, że organizacja uroczystości związanych z Pierwszą Komunią Świętą wiąże się z niemałymi kosztami. W związku z tym coraz częściej goście zaproszeni do wspólnego świętowania, decydują się na wręczenie prezentu w formie pieniężnej. Czy jest to rodzaj faux pas? Niekoniecznie. Trudno jednak zagwarantować, że sprezentowana kwota zostanie spożytkowana na zakup czegoś dla dziecka, a nie stanie się dofinansowaniem do całej imprezy. Jeśli już jednak zdecydujesz się na wręczenie przysłowiowej koperty, dobrze by było, gdybyś dołączył do niej drobny upominek, który będzie przeznaczony tylko dla dziecka. Świetnym pomysłem może być w tym przypadku książka, zestaw ulubionych czekoladek lub personalizowany długopis.

Postanowiłeś kupić tradycyjny prezent? Postaw na klasykę. Już od dziesiątków lat w ramach prezentów pierwszokomunijnych sprawdzają się zegarki: klasyczny zegarek tarczowy na skórzanym pasku będzie nie tylko praktyczny, ale może być doskonałą pamiątką. Równie dobrze sprawdza się biżuteria: dla dziewczynek gustownym rozwiązaniem będą złote kolczyki na wkrętki  lub pierścionki, a dla chłopców łańcuszki lub medaliki. Rodzice Chrzestni często decydują się na zakup Pisma Świętego – Biblia opatrzona szczerą dedykacją będzie służyła młodemu człowiekowi przez resztę życia.

Jak kupić odpowiedni prezent na Komunię?

Chcesz mieć pewność, że Twój prezent będzie strzałem w dziesiątkę? Ułatw sobie poszukiwania i przeprowadź krótkie rozeznanie. Porozmawiaj z rodzicami lub samym bohaterem uroczystości na temat jego zainteresowań i hobby. Może okaże się, że malec wykazuje zainteresowanie muzyką i tańcem? Odtwarzacz MP3, mikrofon bezprzewodowy, zestaw do karaoke lub keyboard – te upominki na pewno wywołają uśmiech na jego twarzy. A może dziecko ma talent plastyczny? Rozważ zakup zestawu do malowania lub aparatu fotograficznego. Czujesz, że w Twojej rodzinie rośnie przyszły olimpijczyk? Akcesoria sportowe, markowa piłka, łyżworolki, deska, czy rower, to tylko niektóre z propozycji, które pomogą spalić nadmiar energii. Przekonaj się,  jak niewiele trzeba, by prezent od Ciebie sprawił naprawdę dużą przyjemność i cieszył  obdarowywanego jeszcze długo po Komunii.

Zdarza się, że rodzice i rodzina decydują się na zakup wspólnego prezentu. Jest to dobre rozwiązanie, w przypadku, gdy przedmiot, który planuje się podarować, sporo kosztuje. Dobrym pomysłem jest zakup laptopa, konsoli do gier lub markowego roweru – w tym przypadku należy postawić na jakość. Warto dyskretnie podpytać innych uczestników imprezy o ich zakupowe plany i zaproponować dołożenie się do budżetu. Kto wie, może Twój pomysł przyczyni się do tego, że uda się spełnić jedno z marzeń dziecka, które wkrótce będzie przeżywało swoją uroczystość.

Pomysłowe prezenty komunijne w atrakcyjnych cenach

Szukasz oryginalnego prezentu? Podaruj dziecku… emocje! Upominek nie musi mieć przecież wymiaru materialnego lub pamiątkowego. Często jest tak, że wyjątkowe wydarzenia zostają w naszej pamięci na zawsze. Świetnym prezentowym pomysłem wydaje się zasponsorowanie nauki języka obcego lub kursu jazdy konnej. Chcesz zapewnić maluchowi chwile zapomnienia i relaksu po przygotowaniach do uroczystości? Wykup dla niego wycieczkę w ciekawe miejsce lub zabierz go do parku rozrywki. Sprawdź oferty biur podróży – na pewno wśród propozycji znajdą się atrakcyjne opcje dla kilkulatków.

I na zakończenie, pamiętaj – idealny prezent komunijny to taki, który został zakupiony z myślą o maluchu, który wkrótce będzie przeżywał jeden z najważniejszych dni w swoim życiu. Dopasuj podarunek do swojego budżetu i upodobań małego bohatera. Nie musisz przy tym tracić fortuny. Sprawdzaj dostępne rabaty i promocje, śledź oferty za pośrednictwem serwisu rabatio.com, a na pewno znajdziesz prezent komunijny szyty na miarę Twoich możliwości i potrzeb obdarowywanego nim dziecka!