Największe promocje
Kupowanie to nie tylko czynność, która pozwala na zdobycie potrzebnych nam rzeczy. Dla wielu jest to rodzaj rozrywki, sposób na spędzanie wolnego czasu, poznawanie rynku i poszukiwanie najlepszej oferty. Chodzi tu o to, żeby nie tylko znaleźć produkt, który nam się podoba, ale też, by kupić go na jak najlepszych warunkach. Pomagają w tym promocje. Od zarania dziejów sprzedawcy zachwalają swoje produkty i starają się zyskać jak najszersze grono odbiorców. Często sukces sprzedaży nie zależy jedynie od jakości i oryginalności samego towaru. Tu duże znaczenie mają szeroko pojęte działania marketingowe: wzbudzanie zainteresowania wśród potencjalnych klientów, budowanie relacji i dbanie o wizerunek marki. Ważna jest też dynamika. Handel lubi zmiany: zarówno w asortymencie jak i podejściu do dystrybucji. Do uzyskania swego rodzaju efektu "świeżości", a tym samym przyciągnięcia klientów i podniesienia wyników sprzedaży służą między innymi promocje.
Czym są promocje?
Czym zatem jest promocja? Słowo promocja pochodzi z języka łacińskiego ( łac. promotio) i w dosłownym tłumaczeniu oznacza krzewienie, poparcie. W dużym uproszczeniu, współcześnie rozumiana promocja tym właśnie jest. Promocja to wszelkie działania związane z marką i produktem, które mają poszerzyć świadomość klientów, zaciekawić ich i tym samym przyczynić się do sukcesu sprzedażowego. Najlepsze promocje, to takie, które są dobrze rozpropagowane, niosą ze sobą profity, a nade wszystko spowodują wzrost sprzedaży. Działania promocyjne zwykle są krótkotrwałe i ograniczone czasowo - jest to dodatkowy element mobilizujący być może niezdecydowanych klientów do złożenia zamówienia. Poniekąd właśnie wspomniana "ulotność" akcji promocyjnych sprawia, że wzbudzają one często niemałe poruszenie i dotykają aspektu emocjonalnego zakupów. Nierzadko przecież oczekiwanie na promocję, czy też szukanie najlepszej, zakupowej okazji określane jest mianem "polowania". Ekscytacja, pobudzenie, a następnie satysfakcja i radość to uczucia towarzyszące klientom podczas największych promocji. W ostatecznym rozrachunku, dobra promocja ma przynieść szereg korzyści zarówno dla strony sprzedającej, jak i konsumentów.
Jakie są rodzaje promocji?
Jakie są najlepsze promocje? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Tak naprawdę sukces promocji zależy od tego, czego potrzebuje i oczekuje konsument. Na rynku można spotkać się z kilkoma rodzajami promocji. Pierwszy i najpopularniejszy z nich wiąże się z obniżką ceny. Czasem jest to po prostu chwilowa zmiana ceny na niższą. Dużym powodzeniem cieszą się też kody rabatowe, które zwykle pozwalają na pomniejszenie rachunku o konkretną wartość procentową. Taki kod najczęściej należy wpisać w specjalnie przygotowanym do tego celu miejscu w podsumowaniu zamówienia. Skąd brać kody rabatowe? Na przykład ze specjalnych serwisów internetowych skupiających najlepsze promocje. Jednym z nich jest Rabatio.com. Znajdują się tu między innymi profile tak popularnych sklepów jak Reserved, H&M, Answear, Sinsay, czy Modivo, Mebloo, Vox, Black Red White i wiele innych. Ciekawym, przyciągającym uwagę klientów rodzajem promocji jest promocja typu "2 w cenie 1" lub "3 w cenie 2". Ma ona charakter aktywizujący, i bez wątpienia należy do grupy największych promocji. Promocją można również nazwać zabieg polegający na wręczeniu do zakupu upominku lub tak zwanego "gratisu". Zachęta w postaci drobnego dodatku potrafi przełożyć się na sukces sprzedażowy, klienci lubią mieć poczucie, że dostają coś "za darmo". Jest to z jednej strony miły gest ze strony sprzedającego, z drugiej – skuteczny wabik, który może spowodować, że klienci nie tylko będą chętniej zaglądać do danego sklepu, ale też włożą do swojego zakupowego koszyka więcej towarów.
Kiedy można liczyć na największe promocje?
Odpowiedź na to pytanie chcieliby znać wszyscy łowcy promocji. Tak naprawdę akcje promocyjne mają miejsce przez cały rok. Najczęściej jednak największe promocje można znaleźć na przełomie sezonów, kiedy to w wielu sklepach dochodzi do wymiany towaru lub zmian kolekcji. Fani najlepszych promocji powinni szukać w kalendarzu takich wydarzeń jak Black Friday, czy Cyber Monday, które obfitują w rabaty. Promocje pojawiają się często w okresie wzmożonego ruchy zakupowego: mowa tu o okresie tuż po świętach, na początku roku szkolnego, czy też bezpośrednio przed wakacjami.
Najlepsze promocje - jak ich szukać?
Miejscami, w których można znaleźć informacje o najciekawszych promocjach, są wspomniane już serwisy rabatowe. W ich przypadku wystarczy wpisać nazwę interesującego nas sklepu, by sprawdzić dostępne tam udogodnienia. Dobrym pomysłem jest też zapisanie się i zaglądanie do newsletterów. Największe promocje zazwyczaj poprzedzone są akcjami informacyjno - marketingowymi skierowanymi do potencjalnej grupy odbiorców. Warto również śledzić media społecznościowe i profile ulubionych marek. To gwarancja tego, że nie przeoczy się żadnej dobrej, zakupowej okazji. Promocje przecież zostały stworzone po to, by... z nich korzystać!
Kody rabatowe premium














