Jak oświadczyć się dziewczynie?

 

To pytanie zadaje sobie każdy kawaler, który ma poważne plany wobec swojej ukochanej. Gdy nadchodzi moment, w którym jesteś pewny partnerki  i chcesz spędzić z nią resztę życia, pojawia się też pytanie „jak się oświadczyć?”. Doskonale wiesz, że będzie to niezwykle stresująca chwila, pełna napięcia i emocji. Nie chcesz też zawieźć ukochanej, bo przecież wiesz, że tę chwilę zapamięta do końca życia. Warto zatem zadbać o oryginalne oświadczyny. Niech ten dzień będzie inny niż standardowy. Oczywiście nie każdy musi śpiewać serenady dla ukochanej na oczach tłumu czy oświadczać się w balonie na wysokości kilkuset metrów nad powierzchnią ziemi. Chodzi o to, aby ten dzień był wyjątkowy.

Jeśli Twoja dziewczyna jest romantyczką, warto szczególnie zadbać o atmosferę i lokalizację oświadczyn. Romantyczne oświadczyny sprawdzają się w większości przypadków. Pamiętaj jednak, że nie zawsze bukiet kwiatów, ładny zapach, kolacja przy świecach musi oznaczać idealne oświadczyny. Wszystko zależy od osobowości partnerki. Niezależnie od tego na jaki rodzaj się zdecydujesz musisz pamiętać, że oświadczyny bez pierścionka nie przejdą. Jest to chyba jedyny wymóg, który przejawia się we wszystkich typach oświadczyn.

Oświadczyny w górach

Pomysły na oświadczyny

Myśląc nad tym, jak powinny wyglądać oświadczyny możesz zaczerpnąć gotowych rozwiązań, które sprawdziły się w tysiącach innych przypadków. Pomysł na oświadczyny wcale nie musi być unikalny, choć oczywiście warto nutkę „WAS” wpleść w całą ceremonię.

  • Oświadczyny w restauracji – jest to najbardziej popularny sposób na oświadczyny, pod warunkiem, że wybierzesz naprawdę dobrą restaurację. Musi być odpowiedni klimat, nastrojowa muzyka, wieczorna pora. W odpowiednim momencie uklękniesz i zaskoczyć partnerkę. Pamiętaj jednak, aby nie robić filmowych scen z wkładaniem pierścionka do kawałka tortu. Może to się skończyć na izbie przyjęć w szpitalu lub w najlepszym wypadku złamaniem zęba.
  • Oświadczyny na plaży – jeśli wakacje spędzacie zwykle nad morzem i większość Waszych wspólnych wspomnień pochodzi właśnie z nad morza będzie to idealny pomysł na zaręczyny. Możesz zaproponować po kolacji spacer po plaży wśród zachodzącego słońca i szumu fal. Oddalcie się nieco dalej od tłumu i po prostu uklęknij z pierścionkiem w dłoni. Trudno o bardziej „odpowiednią” chwilę.
  • Oświadczyny w górach – najbardziej romantyczny pomysł to wejście na „WASZ” szczyt lub górę, na którą zawsze chcieliście wejść. Wspólne osiągnięcie przypieczętowane oświadczynami z pierścionkiem to doskonały pomysł. A wszystko to z widokiem zapierających dech w piersiach. Jeśli jesteście bardziej „szaloną” parą, możesz wyjść o świcie z pokoju i zrobić ukochanej mapę z zaznaczonymi punktami, do których musi dotrzeć. Oczywiście na końcu będziesz czekał Ty z pierścionkiem i kwiatami.
  • Szalone oświadczyny – nie każda para preferuje typowe rozwiązania. Jeśli taką nie jesteście możesz na przykład wynająć billboard naprzeciwko jej domu z Waszym zdjęciem i napisem „Wyjdziesz za mnie?”. Inne szalone pomysły to oświadczyny podczas lotu na paralotni, meczu sportowego na środku boiska, na karuzeli w parku rozrywki czy nawet pod wodą (wystarczy wsadzić pierścionek i kartkę z pytaniem do butelki). Ciekawym pomysłem jest nakręcić krótki film i wyświetlić go w bloku reklamowym przed seansem filmowym. Efekt zaskoczenia murowany.

Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek na oświadczyny

Niekiedy pojawiają się pytania o konieczność kupienia pierścionka w celu oświadczyn. Czasy się zmieniają, niektóre tradycje przemijają. A jak jest z pierścionkiem? Wydaje się, że ten element oświadczyn jest obowiązkowy nadal i tak zostanie jeszcze przez długi czas. Symbol pierścionka jest w naszej tradycji tak głęboko zakorzeniony, że wręcz przyjęło się mówić „ciekawe, kiedy wręczy mi pierścionek”. Pierścionek oświadczynowy nie musi być jednak drogi. Zdecyduj się na taki, na jaki Cię stać. Nie musisz wydawać równowartości 2 pensji, żeby zaimponować Twojej przyszłej narzeczonej. Ona doskonale wie jaka jest Twoja i przecież Wasza sytuacja finansowa. Kupując zbyt drogą biżuterię może być wręcz zła o to, w końcu już niebawem finanse będą wspólne.

Kupony rabatowe do Pandora

Pamiętaj, że po oświadczynach czas na zaręczyny w domu w gronie najbliższej rodziny. Tutaj nie ma co kombinować. Najlepiej sprawdzi się uroczysta, oficjalna kolacja.

Spraw, aby ten dzień był wyjątkowy!