Złota czy srebrna biżuteria?

 

Na pytanie zadane w temacie nie będziemy nawet starali się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny, a więc który kruszec jest lepszy. Jest to oczywiście tak indywidualna kwestia dla każdego miłośnika biżuterii, że nie ma najmniejszego sensu szukać argumentów za i przeciw. W tekście postaramy się z kolei odpowiedzieć na  pytanie „złoto czy srebro” pod kątem dobierania biżuterii do typu urody.  Wiele kobiet poszukuje odpowiedzi na to pytanie, dlatego postaramy się przybliżyć zasady dobierania naszyjników, kolczyków czy bransoletek.

Srebrna biżuteria wyróżnia się charakterystycznym blaskiem oraz łatwym polerowaniem. Jest bardzo popularna w przemyśle jubilerskim. Trzeba też przyznać, że jest znacznie bardziej uniwersalna. Dobrze w niej wygląda większość Pań, co nie zawsze sprawdza się w drugim przypadku. Złota biżuteria ma to do siebie, że nie pasuje każdej kobiecie. Sprawdza się w przypadku ciepłej urody. Co to oznacza? Tego typu uroda charakteryzuje się zielonkawym odcieniem żył, które należy sprawdzać na nadgarstku po wewnętrznej stronie, gdzie żyły są najbardziej widoczne. Oczywiście należy to sprawdzać przy świetle dziennym, w dobrze naświetlonym pomieszczeniu.

Biżuteria ze srebra nie ma takich zasad co do urody, jednak najlepiej w niej wyglądają Panie o chłodnym typie urody. Są to kobiety, które posiadają żyły w odcieniu niebieskim. Biżuteria ze złota pasuje do kobiet określanych typem urody „jesieni” i „wiosny” a więc dwóch charakterystycznych typów ciepłej urody.

Kobieta z biżuterią

Jak dobrać biżuterię?

Dobór biżuterii to niełatwe zadanie dla kogoś, kto nie wie jak się do tego zabrać. Jeśli nie jesteś pewna, do którego typu urody się zaliczasz możesz spróbować dobrać biżuterię według prostego testu. Poniżej opiszemy go w skrócie.

Oczywiście zakładamy, że sprawdziłaś opisaną powyżej metodę sprawdzenia barwy żył po wewnętrznej części nadgarstka. Jeśli po tym zabiegu nadal nie jesteś pewna co do typu urody możesz wykonać tak zwany test chusteczki. Tu również należy to wykonywać przy świetle dziennym i w miejscu dobrze doświetlonym. Test rozpoczynamy zmyciem makijażu oraz upięciem włosów, aby nie przeszkadzały. Twarz musi być odsłonięta. Do testu należy przygotować 2 chusty, jedną w kolorze srebrnym, a drugą w kolorze złotym.  Należy owijać się nimi wokół szyi i na końcu zrobić 2 zdjęcia bez flesza. Jeśli przeglądając zdjęcia ze złotą chustą zauważysz, że cera promienieje to znaczy, że zaliczasz się do ciepłego typu urody, i złote naszyjniki, kolczyki, obrączki czy bransoletki są dla Ciebie idealne. Jeśli z kolei w teście wyjdzie, że Twoja cera bardzo dobrze wygląda w kontraście ze srebrną chustą, zdecydowanie postaw na srebro.

Modna biżuteria srebrna będzie pasowała kobietom o chłodnym tonach skóry, bowiem nie uwypukli różnego rodzaju defektów takich jak na przykład zaczerwienienie. Przy wyborze warto jednak kierować się  oceną jakości. Oryginalna biżuteria srebrna nie może kosztować podejrzanie tanio. Jeśli ktoś oferuję Ci dobre jakościowo naszyjniki czy pierścionki srebrne to za nie również będziesz musiała odpowiednio zapłacić. Może nie tyle co za złoto, ale z pewnością nie warto kupować najtańszych produktów z podejrzanych źródeł.

Sklep z biżuterią YES

Tak jak pisaliśmy powyżej nie zalecamy kupować biżuterii w podejrzanym sklepie bez żadnej marki. Lepszym rozwiązaniem jest poszukanie promocji u renomowanego jubilera. Dobrym pomysłem są promocje w YES. Dzięki nim możliwy jest zakup produktów, które zostały zaprojektowane przez najlepszych projektantów i stworzone z prawdziwego srebra. Biżuteria srebrna YES to dobry pomysł zarówno na prezent dla bliskiej osoby, jak i obdarowanie samej siebie czymś wyjątkowym. Biżuteria złota YES to duma tej marki.  W aktualnej ofercie znajduje się ponad 1000 produktów najwyższej jakości, wykonanych ze złota, złota żółtego, złota białego, złota różowego czy złota dwukolorowego. Warte odnotowania jest to, że YES organizuje promocje i wyprzedaże sięgające nawet 50% zniżki od ceny katalogowej. Jest to więc doskonała okazje na udane i niedrogie zakupy.

Sprawdź kupony rabatowe do sklepów ze stylową biżuterią: