Jaka karma dla kota

 

Jesteś typowym kociarzem i nie wyobrażasz sobie życia bez swojego miauczącego czworonoga? Mimo tego, że zgodnie z przysłowiem, koty chodzą własnymi drogami, to kot domowy staje się członkiem naszej rodziny. Stając się właścicielem zwierzęcia, bierzemy na siebie sporą odpowiedzialność. Naszym zadaniem jest dbanie o dobre samopoczucie zwierzaka, zapewnienie mu optymalnych warunków do zabawy i odpoczynku, a także troska o jego zdrowie, prawidłowe żywienie.

Jeśli nie masz doświadczenia w hodowaniu kotów, ważne, abyś zorientował się jaka jest najlepsza karma dla kota: oprócz indywidualnych preferencji Twojego pupila, powinieneś zweryfikować skład pożywienia, aby mieć pewność, że Twój milusiński otrzyma wszystkie niezbędne substancje odżywcze. Tania dobra karma dla kota nie powinna odbiegać jakością od pokarmów sygnowanych przez najlepsze marki. Czy w ogóle znalezienie kociego pokarmu w przyzwoitej cenie jest możliwe? Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko dokładnie czytać etykiety.

Jakie jest dobre jedzenie dla kota? Odpowiedź nie może być jednoznaczna. Koty potrafią być wybredne i tak samo jak ludzie mają swoje ulubione smaki. Z drugiej strony, wiadomo, że kot jest zwierzęciem mięsożernym i w naturalnym środowisku, poluje. Najlepiej by było, aby skład i konsystencja kociego pokarmu była zbliżona do tego, który dzicy kuzynki Twojego mruczka zdobywają samodzielnie. Oczywiście nie chodzi o to, żebyś karmił swojego kota myszami! Należy zwracać uwagę na to, aby karma miała w swoim składzie wysoki odsetek białka, najlepiej pochodzenia zwierzęcego i mniej zawartości węglowodanów.

Zdjęcie oblizującego się kotka

Jaka mokra karma dla kota

Mokre karmy dla kotów są chętnie kupowane przez ich właścicieli. Nic w tym dziwnego – większość kocurków po prostu je uwielbia! Dobra mokra karma dla kota, będzie miała wyraźny zapach i jest wilgotna, przez co bardziej przypomina prawdziwe, świeże mięso, które drapieżnicy po prostu uwielbiają.  Jeśli Twój kot jest wyjątkowo wybrednym egzemplarzem i z chęcią je jedynie rarytasy – próbuj! Na rynku jest ogromny wybór karm dla kotów: o konsystencji galaretki, pasztetu czy zalewy. Dopasuj karmę do upodobań swojego pupila, sprawdź jakie smaki najbardziej mu odpowiadają i zadbaj przy tym, aby Twój (a właściwie Wasz) wybór był nie tylko smaczny, ale też zawierał wartościowe składniki w odpowiednich proporcjach.

Podawanie kotu mokrej karmy ma jeszcze jedną zaletę: pozwala na przyswojenie dodatkowej porcji wody. Kot dla zachowania dobrej formy i zdrowia potrzebuje nawodnienia. Kawałki mięsa zamoczone w płynnej substancji są nie tylko atrakcyjne smakowo, ale też są dodatkowym źródłem istotnych w kociej diecie płynów.

Jaka sucha karma dla kota

Czy w takim razie istnieje coś takiego jak dobra sucha karma dla kota? Oczywiście, że tak! Należy pamiętać jednak o tym, by kotu karmionemu suchą karmą, zapewnić wystarczającą ilość wody. Doskonałym pomysłem jest rozstawienie kilku miseczek z wodą w różnych pomieszczeniach – tam, gdzie najczęściej przebywa nasz milusiński. Można również zainwestować w wygodną fontannę wodną – ułatwi ona kotu dostęp do napoju.

Suche karmy dla kotów mają dużo zalet: nie psują się, nie muszą być przechowywane w specjalnych warunkach i pozwalają na porcjowanie jedzenia. Kot powinien otrzymywać pokarm kilka razy dziennie! Optymalnym sposobem żywienia mruczków jest serwowanie im niewielkich porcji w paru posiłkach. Dodatkowo, sucha karma ma pozytywny wpływ na uzębienie naszego kociaka – słodka mordka i śnieżnobiałe kiełki to przecież połączenie idealne!

Zdjęcie suchej karmy w miseczce

Naturalne przysmaki dla kota

Owszem koty są wybredne, ale nie oznacza to, że są niejadkami! Koty to jedne z największych łasuchów! Każdy właściciel kota wie, jak wielką rolę pełnią kocie przysmaki. Przekąski dla kota, podobnie jak karma podstawowa, powinny mieć naturalny smak i być atrakcyjne dla naszego czworonoga. Kocie smaczki nie tylko pieszczą podniebienie naszego pupila, ale zaspokajają jego naturalną potrzebę przegryzania. Warto zapoznać się z ofertą kocich przekąsek, do wyboru są kiełbaski, pałki, pastylki, czy pasty dla kota. Spraw swojemu czworonogowi przyjemność i uzupełnij zapas przegryzek. Twój kot na pewno Ci się odwdzięczy!

Zdjęcie kota jedzącego przysmak

Sprawdź kupony promocyjne do sklepu, w którym znajdziesz szeroki wybór karmy dla kota: