Outlet co to znaczy?

 

W dzisiejszym świecie, w którym wiodące firmy odzieżowe walczą zaciekle o klienta i jego przywiązanie do logo danej marki coraz popularniejszy staje się Outlet.  Słowo to w ostatnich latach zdecydowanie ewaluowało, zmieniło swoje znaczenie wśród społeczeństwa Polskiego. Niegdyś outlet kojarzył się powszechnie z gorszej jakości odzieżą, butami czy sprzętem elektronicznym. Mówiło się, że „kupione z outletu”, a więc towaru uszkodzonego lub bez gwarancji czy oryginalnego opakowania. Nie ma to jednak nic wspólnego z dzisiejszym rozumieniem outletu.

Co oznacza słowo outlet? Przede wszystkim mowa o oryginalnych produktach, o wysokiej jakości, które posiadają cenę niższą niż pierwotnie. Absolutnie nie oznacza to, że są one uszkodzone. Bardzo często sklep outlet organizuje specjalne promocje pod hasłem „outlet” a w asortymencie znajdują się na przykład końcówki kolekcji. Marka odzieżowa co jakiś czas wprowadza do sprzedaży nową linie produktów i te, które się nie wyprzedały trafią właśnie do outletu. Najlepszym przykładem jest sklep internetowy Fabryka Outlet, który oferuje szeroką gamę odzieży i obuwia dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. W ofercie często znajdują się nadwyżki produkcyjne, a więc produkty które nie znalazły nabywców w pierwszym obiegu.  Dla potencjalnego klienta oznacza to nic innego jak okazję cenową.

Sklep outletowy

Końcówki kolekcji markowej odzieży najczęściej zdejmowane są z wieszaków w oryginalnych sklepach w momencie, gdy następuje zmiana wystroju, a więc na przykład po zimie wchodzi kolekcja wiosenna. Następnie niesprzedany  towar trafia do magazynów, a stamtąd z kolei trafia do Outletu. Sprzedawany towar po niższej cenie opłaca się zarówno dużym markom, które dzięki temu nie mają nadwyżek produkcyjnych, jak i klientom, którzy częstokroć wolą poczekać kilka miesięcy i kupić wymarzoną bluzę czy spodnie za połowę ceny.

Znaczenie słowa outlet ma jeszcze 1 wymiar. Dla fanów mody chyba najważniejszy. Otóż outlet to również kolekcje ubrań i butów, które nigdy nie trafiły do otwartej sprzedaży. Są to bardzo często oryginalne, markowe produkty, niekiedy tylko w 1 rozmiarze, które można właśnie kupić w Outlecie danej marki. Dzięki takim zakupom mamy pewność, że niewiele osób będzie ubrana w podobne ciuchy.

Warto zaznaczyć, że outlet to również odzież z defektami, a więc nie tylko oryginalna, wyjątkowa, niedotykana przez nikogo i tania. Owszem są takie przypadki, że dany produkt pochodzi z customer returns, a więc został kupiony i zwrócony w ramach reklamacji. Wada jednak w 99% przypadków jest na tyle błaha, że reklamacja wynikała raczej z kaprysu nabywcy, aniżeli faktycznego problemu.

Kupony rabatowe do sklepu Fabryka Outlet

Outlet odzieżowy

Kategorią produktów, która cieszy się największą popularnością wśród outletu jest odzież. Outlet odzieży markowej daje doskonałą okazję, aby kupić pełnowartościowe produkty wysokiej jakości w niższej cenie.  Opłaca się kupować zwłaszcza te rzeczy, które mają posłużyć na długie lata, a których nie kupilibyśmy po normalnej cenie. Są to na przykład koszule oraz marynarki czy całe garnitury. Outlet bluzy to również gra warta świeczki. Za oryginalne bluzy marki Adidas, New Balance czy Reebok w normalnej sprzedaży musielibyśmy zapłacić często o 30-60% więcej. Solidne bluzy od zaufanych producentów powinny nam służyć kilka sezonów, w przeciwieństwie do chińskich produktów za 80-100 zł, tak zwanych jednosezonówek.

Kurtki damskie outlet? Jak najbardziej. Sportowe wersje kurtek w outlecie przecenione z 400zł na 200 zł sprawiają, że towar jest bardziej dostępny da szerszego grona odbiorców. Przykładem mogą być kurtki marki Outhorn czy Adidas.

Coraz bardziej popularny jest również outlet obuwia – zwłaszcza sportowego, ale nie tylko. Przeglądając ofertę Fabryki Outlet znajdziesz w promocyjnej cenie sneakearsy, trampki, buty zimowe, casualowe czy chociażby japonki. Outlet markowych butów gwarantuje niższe koszty zakupów, często o ponad połowę w stosunku do ceny pierwotnej. Taniej kupisz między innymi buty Converse, 4F, Caterpillar, New Balance, Lacoste, Nike, Tommy Hilfiger, Puma, Reebok i wiele innych. Oryginalne buty outlet to okazja, by w rozsądnej cenie zakupić nawet 2 pary w cenie 1.

Zacznij kupować taniej w outlecie!