Supermarket a hipermarket

 

Mimo, że różnice pomiędzy nazewnictwem są bardziej umowne niż sformalizowane, to warto wiedzieć w jakich sklepach robimy zakupy oraz czym się różni supermarket od hipermarketu, podobnie dyskont a supermarket. W niniejszym artykule postaramy się pokrótce wyjaśnić te różnice oraz omówić ofertę poszczególnych rodzajów sklepów. Hipermarket a supermarket czy dyskont mają swoje cechy charakterystyczne. Wyróżnikami są jednak najczęściej 2 aspekty:

  • Wielkość powierzchni
  • Oferta sklepu

Zacznijmy może od najmniejszych sklepów zarówno pod względem powierzchni, jak i oferty.

  • Dyskonty to najczęściej niewielkie sklepy o mocno ograniczonej ofercie. Na półkach sklepowych dominują produkty pierwszej potrzeby, które nabywamy podczas codziennych zakupów. Bardzo często spotkać się można z brakiem wyboru pośród produktu tej samej kategorii. Mamy 1 rodzaj majonezu, 1 rodzaj kiełbasy śląskiej czy tylko 2-3 rodzaje czekolady. Robiąc zatem zakupy w dyskontach musimy być świadomi, że po pierwsze będą to przede wszystkim zakupy spożywcze, a po drugie nie będziemy mieli szerokiego wyboru.
  • Supermarkety pod względem powierzchni wypadają znacznie lepiej. Na zakupach mamy więcej miejsca oraz większy wybór towarów. Powierzchnia sklepowa supermarketów umownie nie przekracza 2500m2. Jeśli chodzi o towary możemy przebierać w kilku rodzajach tego samego produktu. Pojawiają się w ofercie nie tylko artkuły spożywcze i pierwszej potrzeby, ale również narzędzia, artykuły gospodarstwa domowego czy na przykład odzież.
  • Hipermarkety to tak zwane kolosy, w których znajdziemy praktycznie wszystko co jest nam potrzebne do życia. W ofercie znajdują się nie tylko artykuły spożywcze, ale również odzież, obuwie, kosmetyki, środki czystości, narzędzia, artkuły sportowe czy nawet duże działy z elektroniką. To co jest istotne, w hipermarketach znajdziemy bardzo szeroki wybór danego produktu. Niekiedy są to całe, długie aleje słodyczy czy chipsów. Nawet najbardziej wybredne osoby znajdą coś dla siebie. Powierzchnia hipermarketów przekracza 2500m2 a parkingi najczęściej mieszczą ponad 1000 aut. W tego typu sklepach spotkać się możemy z licznymi akcjami promocyjnymi, degustacjami czy gastronomią na ciepło. Marką, która posiada wszystkie opisywane rodzaje sklepów jest Carrefour, który dba o każdego klienta. Warto przyjrzeć się zatem funkcjonowaniu grupy Carrefour.

Supermarket

Sklepy Carrefour

Carrefour to ta sieć sklepów, która posiada bardzo zróżnicowane powierzchnie sklepowe, a co za tym idzie oferowane produkty. Przyjrzyjmy się temu bliżej:

Hipermarkety Carrefour – jest to znak rozpoznawczy francuskiej marki Carrefour. Hipermarkety są budowane na terenie całej Polski. Oferują artkuły spożywcze, przemysłowe oraz różne usługi. Mamy targ świeżości, zdrową półkę, kuchnie świata, modę, produkty lokalne, a nawet usługi finansowe – zakupy na raty czy karta kredytowa Carrefour Visa.

Supermarkety Carrefour – w tym przypadku mamy do czynienia z 3 odmianami sklepów, a mianowicie Classic (tradycyjne supermarkety Carrefour), Urban (budowane w dużych miastach, na zagęszczonych osiedlach, gdzie ludzie chcą zrobić szybkie zakupy) oraz Premium ( budowane w galeriach handlowych oraz miejscowościach zamieszkanych przez ludzi stawiających na asortyment najwyższej jakości)

Supeco – tak zwane sklepy dyskontowo-hurtowe. Przeznaczone są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i właścicieli małych sklepików, którzy chętnie zaopatrują się w towary. W Polsce niewiele jest tego typu sklepów, jednak te które są otwarte podobno działają prężnie.

Carrefour Express Franczyza – tak zwane sklepy osiedlowe, zarządzane przez właścicieli, którzy podpisują umowę franczyzową z grupą Carrefour. W skład tego rodzaju sklepów wchodzą Globi, Express Convenience oraz Express minimarket.

Sklep samoobsługowy Carrefour – absolutna nowość na rynku. Sklep otwarty 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Tak zwany sklep vendingowy. Pierwszy tego typu obiekt powstał w grudniu 2019 w Warszawie. Klienci mają do wyboru kanapki, słodycze, napoje, owoce, warzywa, pieczywo, nabiał, wędliny, ryby, mąkę, cukier, kawę, olej i kilka innych produktów. Są to zatem produkty pierwszej potrzeby.

Carrefour Bio – to kolejna nowość na rynku. Pierwszy sklep pod nową marką powstał w listopadzie 2019. W ofercie znajduje się zdrowa żywność z mięsem, rybami, owocami i warzywami włącznie.

Strona internetowa Carrefour

Carrefour zakupy przez Internet

Zakupy Carrefour online umożliwiają dokonywanie wygodnych transakcji bez wychodzenia z domu. W sklepie carrefour.pl możliwe jest kupienie praktycznie wszystkiego, co potrzebne jest nam do życia. Carrefour e-zakupy to takie kategorie jak:

  • Dziecko
  • Dom i Ogród
  • Elektronika
  • Sport i Turystyka
  • Kultura i Rozrywka
  • Moda
  • Pojazdy i części
  • Produkty z gazetki
  • Pozostałe

Ważną kategorią są również zakupy spożywcze, które Carrefour regularnie rozwija. W tej chwili w 7 miastach w Polsce działają zakupy express oferowane przez ponad 900 sklepów. Dzięki nowej umowie z firmą Glovo możesz zrobić zakupy w carrefour przez internet, a dostawę otrzymasz w ciągu godziny od złożenia zamówienia. Tego typu wygodne zakupy póki co można realizować w takich miastach jak:

  • Warszawa
  • Gdańsk
  • Gdynia
  • Poznań
  • Wrocław
  • Kraków
  • Katowice

Carrefour zakupy z dowozem to idealna opcja w czasie pandemii, kiedy ograniczamy kontakty międzyludzkie. Jest to również dobra alternatywa zakupowa dla ludzi starszych, schorowanych lub pozostających np. na zwolnieniu lekarskim w domu. Menadżerowie Carrefour liczą, że zakupy online będą w następnych latach mocno rozwijane ze względu na dużą wygodę kupujących i przenoszone do coraz większej liczby miast.

Sprawdź kupony rabatowe Carrefour!

Rób zakupy spożywcze bez wychodzenia z domu!