Na czym polega dieta pudełkowa?

 

Coraz częściej powszechnie spotykamy się z określeniem Dieta Pudełkowa. Pojęcie to praktycznie weszło już na stałe do naszego słownika. Nie wszyscy wiemy jednak co to tak naprawdę oznacza. Co to jest dieta pudełkowa? Odpowiedź jest prosta – jest to rodzaj cateringu dietetycznego, dowożonego do klienta pod wskazany adres.  Nazwa wzięła się z formy dostarczania posiłków, które znajdują się w hermetycznie zapakowanych pudełkach. Ten rodzaj cateringu dietetycznego charakteryzuje się tym, że klient najczęściej zamawia posiłki na cały dzień. Nie potrzebuje zatem innego jedzenia, a to co w pudelkach wystarcza mu na cały dzień. Istnieją diety od poniedziałku do piątku, od poniedziałku do soboty, ale również od poniedziałku do niedzieli, a więc przez cały tydzień.

Jedzenie pudełkowe jest przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy na podstawie analizy dietetycznej przeprowadzanej przez dietetyka. Po precyzyjnie przeprowadzonym wywiadzie co to stanu zdrowia oraz preferencji żywieniowych, klient może liczyć na  ułożenie diety pudełkowej, która niemal zagwarantuje lepsze samopoczucie i zrzucenie nadmiernej wagi.

Nie da się ukryć, że catering pudełkowy jest popularny przede wszystkim w dużych miastach, tam gdzie życie toczy się szybko, a dzień jest długi i wyczerpujący.  Z tego typu cateringu korzystają najczęściej ludzie biznesu, sportu, show biznesu, oraz wszyscy, którzy cenią sobie komfort związany z brakiem gotowania.

Coraz bardziej popularne są dowozy pudełkowe do firm. Niektórzy pracodawcy proponują swoim pracownikom tego typu dietę, która w efekcie ma zwiększyć koncentracje, pozbyć się zbędnych kilogramów, zmniejszyć zmęczenie pracowników związanych z gotowaniem i zakupami po pracy. Niektóre firmy, twierdzą, że pracownik wydajny, to pracownik który po pracy odpoczywa i realizuje swoje pasje. Nie powinien tracić czasu na zakupy, gotowanie i pisząc kolokwialnie „robienie sobie kanapek do pracy”. W takim podejściu dieta pudełkowa jest idealna. Oferta cateringowa dla firm jest zatem coraz bogatsza.

Krąży opinia, że tego typu dieta jest raczej dla ludzi bogatych. Zwykłego kowalskiego na to nie stać. Sprawdźmy zatem jak to wygląda w praktyce.

Mężczyzna jedzący sałatkę

Koszt diety pudełkowej


Ceny diet pudełkowych, które są przygotowywane przez profesjonalne firmy cateringowe najczęściej zaczynają się od 40 zł za wyżywienie całodniowe. Mamy tutaj w cenie 5 posiłków dziennie oraz dowóz pod wskazany adres. Oczywiście należy pamiętać, że cena diety pudełkowej zależy przede wszystkim od doboru składników oraz kaloryczności dań. Pełnowartościowe posiłki z wyborem droższych składników kosztuje nawet 80 i więcej złotych dziennie. Najdroższe są diety specjalistyczne, wymagające doboru nietypowych i droższych składników.

Można przyjąć, że średnie ceny cateringu pudełkowego wynoszą 1200-2400 zł miesięcznie. Często stali klienci mogą liczyć na rabaty, jeśli związują się z daną firmą pakietem na wiele miesięcy.

Odbierz kod rabatowy na dietę w NTFY - Nice to Fit You lub Maczfit

Dieta pudełkowa wady i zalety

Nawet najlepszy catering dietetyczny nie gwarantuje 100% zadowolenia klienta z usługi cateringowej. Istnieją zarówno pozytywne strony, jak i wady tego typu diety, o których warto wiedzieć. Poniżej w kilku słowach opisujemy, jakie są minusy i plusy diety pudełkowej:

Wady diety pudełkowej

  • Cena - Podstawowym czynnikiem, który zniechęca jest cena. Wyżywienie 1 osoby kosztuje ponad 1000 zł. W przypadku rodziny 5-osobowej mamy dość wysokie koszty. W przypadku rodziny 2-osobowej nie jest to już dużo droższe. Jeśli policzymy wszystkie koszty zakupów spożywczych na cały miesiąc (również tych nie zawsze potrzebnych – słodycze, chipsy, napoje) to okazuje się, że dieta pudełkowa nie jest dużo droższa. Do tego prąd, gaz, paliwo na zakupy i wychodzi, że ta wada nie jest już tak oczywista.
  • Preferencje żywieniowe – oczywiście możemy wykluczyć składniki, których nie lubimy, jednak nigdy nie przygotujemy posiłków w 100% pasujących nam pod każdym względem. Firmy cateringowe przygotowując posiłki dla tysięcy osób, nie mogą dogodzić każdemu i jest to w pełni zrozumiałe
  • Odgrzewanieobiady pudełkowe i kolacje często wymagają odgrzewania na ciepło. Niektóre potrawy mogą tracić na smaku i wartości odżywczej w momencie odgrzewania. Trudno zatem stwierdzić, że jest to w 100% smaczny catering. Zdarzają się dania mniej apetyczne.

Zalety diety pudełkowej

  • Oszczędność czasu – główna zaleta diety pudełkowej. Cenią ją osoby pracujące do późnych godzin, będące większość dnia w trasie czy ceniące sobie każdą wolną godzinę poświęcaną na odpoczynek i pasje, a nie na zakupy i gotowanie
  • Komfort – jedzenie na cały tydzień możemy zamówić bez wychodzenia z domu i bardzo często online. Skonfigurowanie posiłków w ten sposób nie wymaga dużej ilości czasu i możemy to zrobić nawet relaksując się leżąc w wannie
  • Anonimowość – odchudzanie bez krępujących wizyt u dietetyka to ważny aspekt dla wielu korzystających z takiej usługi jak dieta pudełkowa z dowozem
  • Zminimalizowane ryzyko podjadania – skoro nie chodzimy do sklepów na zakupy spożywcze, mamy przy sobie jedzenie na cały dzień, to trudniej o podjadanie. Nie mamy skąd wyciągnąć tego batonika czy czekolady.

Sprawdź kupony promocyjne na diety pudełkowe wybranych firm:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.