Moda męska lato 2021

 

Rok 2021 w modzie męskiej jest uwarunkowany sytuacją epidemiczną na świecie. Duży odsetek pracowników przeniósł się na pracę zdalną, jest mniej spotkań formalnych, rzadko odbywają się większe meetingi, konferencje. To wszystko miało niebagatelny wpływ na męskie stylizacje 2021. I choć w niektórych sektorach gospodarki życie toczy się całkiem normalnie to jednak kierunek w modzie jest bardzo zauważalny. Prawdopodobnie po latach wracając do rozmowy o modzie męskiej z 2021 od razu wszyscy będą wiedzieli o co chodzi i to projektanci chcieli mocno podkreślić. 

Modne ubrania męskie 2021 to odzież, która jest wygodna i mniej formalna.  Nie oznacza to jednak, że sieciówki całkowicie zrezygnowały z nuty elegancji. W 2021 bardzo często jest to jednak łączone z luzem. Zdecydowanie zauważyć można pastelowe kolory, zwierzęcy i roślinny print, wielość wzorów oraz połączeń kolorystycznych. Trendy w modzie męskiej to więcej odwagi, która do tej pory była charakterystyczna dla mody damskiej. Przyjrzyjmy się zatem co warto kupić w tym roku w sezonie letnim.

Mężczyzna trzymający torby z zakupami

Modne spodnie 2021 męskie 

Jeśli chodzi o spodnie od razu na myśl przychodzą dresy. Ten element garderoby jest obecny wszędzie. I co ciekawe już nie tylko tak zwane sieciówki wprowadziły dresy do sprzedaży na dużą skalę. Nawet włoskie marki kojarzone dotąd z modą wizytową wprowadzają nowe kolekcje dresów. Wydaje się być to nawiązaniem do dzisiejszych, trudnych czasów. Powstają bardzo ciekawe kolekcje, dzięki czemu ten element garderoby będzie noszony nie tylko w domu, ale również poza nim.

Jakie jeszcze modne spodnie męskie można zauważyć?  Wiele topowych marek wyznacza kolejny trend, a mianowicie spodnie XXL. Nie oznacza to oczywiście, że wersje SLIM od razu znikną, zauważyć jednak można powrót do mody z lat 90-tych. Spodnie z nogawkami XXL, luźne, szerokie fasony. To znowu zaczyna się sprzedawać.

Jeśli chodzi o spodnie kolejnym trendem są liczne wzory na modelach od garnituru czy chinosach, takie jak zaprezentował choćby Giorgio Armani. Im więcej tym lepiej. Ozdobne paski czy hawajskie kwiaty na tego typu spodniach to ciekawa propozycja dla odważnych panów.

Modne koszule męskie 2021

Jeśli chcesz zdecydować się na modne koszule męskie to poszukaj roślinnych printów. Hawajskie koszule z elementami kwiatów, bukietów czy liści to ostatni krzyk mody. Poza stylem hawajskim warto odnotować, że w modzie są pastelowe kolory. Koszule liliowe, miętowe czy błękitne będą bardzo dobrze komponowały się z ciemnymi marynarkami. Modne są również różne paski zarówno w przypadku koszul jak i t-shirtów.

Modne kurtki męskie 2021

W przypadku kurtek mamy kilka ciekawych trendów. Jedynym z nich jest noszenie marynarek zamiast kurtek. Te 2 elementy garderoby nawzajem się uzupełniają. Jeśli chodzi jednak o stricte kurtki to mamy modę na tak zwany workwear. Kurtki robocze projektowane są na wzór ubrań roboczych znanych dotąd z zakładów pracy. Modne kurtki męskie typu workwear są już znane od kilku lat, jednak dopiero teraz będą powszechnie dostępne niemal w każdym sklepie z modą męską. Drugą stylizacją obok kurtek roboczych są popularne bomberki. Są to krótkie kurtki ze ściągaczem u dołu. W 2021 roku męska kurtka bomberka występuje najczęściej w wersji zamszowej.

Modne marynarki męskie 2021 

Marynarki to bardzo modny element garderoby. Coraz chętniej są noszone zamiast kurtek. Nadają się zarówno na formalne, oficjalne spotkania biznesowe, jak i do codziennego noszenia. W 2021 roku masz do wyboru bardzo szeroki przekrój marynarek od klasycznych i raczej ciemnych barw, po bardziej ekstrawaganckie i pastelowe kolory. Modne marynarki męskie nie muszą być noszone do koszuli. Coraz częściej spotkać można casualowe stylizacje marynarki z t-shirtem lub swetrem. Modne są marynarki w kratę oraz z ciekawymi paskami. Dla nieco bardziej odważnych panów czekają marynarki oraz żakiety z printem roślinnym. Na przykład fioletowa marynarka z żółtymi kwiatami. Nie powinno być problemu, aby w 2021 takie kreacje znaleźć na sklepowych półkach i to w większości sieciowych sklepów.

Sprawdź kupony promocyjne do sklepów z najmodniejszymi ubraniami męskimi:

Powiązane artykuły