Najlepsze miejscowości nad morzem

 

Wybrzeże Morza Bałtyckiego jest odwiedzane każdego roku przez miliony turystów. W trudnych czasach pandemii Covid-19 zainteresowanie „Polskimi Wczasami” deklaruje jeszcze więcej osób. Strach przed wyjazdami zagranicznymi powinien być dobry dla polskich kurortów turystycznych i właścicieli hoteli czy pensjonatów. Postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej nadmorskim kurortom i stworzyć subiektywny spis pod tytułem „najlepsze miejscowości nad polskim morzem”. Wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim plażę, infrastrukturę, ceny oraz atrakcje turystyczne.

Trzeba przyznać, że z roku na rok kurorty nad Bałtykiem pięknieją. Gminy mocno inwestują w coraz lepsze drogi, ścieżki rowerowe, poszerzają plaże, budują ładne promenady pełne kwiatów i zieleni. Inwestorzy coraz chętniej inwestują również w atrakcje dla turystów. Jeszcze do niedawna głównymi atrakcjami były latarnie, punkty widokowe czy muzea rybołówstwa. Obecnie powstają letnie kina, aquaparki, baseny, SPA, tory kartingowe, tworzą się bazy do uprawiania sportów wodnych. W każdej większej miejscowości nie zabraknie również nowoczesnych placów zabaw dla najmłodszych. Same uliczki i chodniki zostają odnawiane, aby przyciągnąć kapitał inwestycyjny. Urlop nad morzem zmienia zatem nieco swój charakter. Niegdysiejsze małe wioski nadmorskie stają się letnimi miasteczkami rozrywki. Niestety coraz większe wydatki gmin i inwestorów sprawiają, że jest również coraz drożej. Na tygodniowe wczasy nad morzem z wyżywieniem rodzina 4 osobowa wyda kilka tysięcy złotych.

Widok nad morzem

Zobacz zniżki na nocleg nad morzem w Airbnb

Polecane miejscowości nad morzem

  • Wakacje na Helu – miejscowość przyciąga coraz więcej miłośników sportów wodnych. Ze względu na swoje specyficzne położenie na „cyplu”, są tu dość silne wiatry sprzyjające uprawianiu kitesurfingu czy windsurfingu. Hel to również dobra miejscowość dla plażowiczów, ceniących wypoczynek na czystym piasku. Na turystów poszukujących ciekawych do odwiedzenia miejsc czekają między innymi Muzeum Obrony Wybrzeża, Latarnia Morska Hel, Muzeum Rybołóstwa, Fokarium czy choćby Cypel Helski. Miejscowość nazywana Końcem Polski, będąca skrajnym punktem na mapie, jest bardzo chętnie odwiedzana również po sezonie. Ciekawy jest fakt, że mamy do wyboru pełne morze lub zatokę i to w bardzo bliskiej odległości od siebie.
  • Wczasy w Kołobrzegu – Jest to najbardziej znana miejscowość uzdrowiskowa nad Bałtykiem i stolica Polskiego SPA. Co ciekawe w Kołobrzegu znajduje się ponad 20 zakładów uzdrowiskowych, a nie bez znaczenia są bogate złoża solanki i borowiny. Do tego bardzo duże zagęszczenie lasów i wyjątkowo świeże, czyste powietrze, które rokrocznie przyciąga turystów z całej Polski i Europy. Kołobrzeg posiada bogatą bazę hotelową i gastronomiczną, ale też przyznać należy uczciwie, że nie jest to najtańsza miejscowość dla turystów. Atutem jest również piękna plaża wyróżniona Błękitną Flagą, a więc certyfikatem przyznawanym plażom spełniającym dość rygorystyczne normy.
  • Wczasy w Międzyzdrojach – miejscowość od lat przyciąga gwiazdy polskiego kina. Od 1996 roku organizowany jest tu Europejski Festiwal Gwiazd. Na słynnej promenadzie zobaczyć można odciśnięte dłonie gwiazd ze świata kultury. Co ciekawe w Międzyzdrojach znajduje się również najwyższa góra na wybrzeżu, na szczycie której znajduje się zachwycający punkt widokowy. Osoby ceniące ciszę i świeże powietrze znajdą swoje miejsce w Wolińskim Parku Narodowym.
  • Wczasy w Mielnie – od lat miejscowość nazywana jest Polską ibizą. To właśnie tu jest najwięcej klubów nocnych i pubów, które w letnie dni wypełnione są po brzegi. Miejscowość dobra dla osób chcących się zabawić. Rozwinięta infrastruktura, dużo rozrywki, szeroka plaża zachęcają nie tylko osoby młode. Mielno to również Koszaliński Pas Nadmorski, Jezioro Jamno, liczne lasy i ścieżki rowerowe. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.
  • Wakacje w Rewalu – nieco mniej popularna miejscowość niż opisywane wyżej, ale za to bardzo zadbana. Nie brakuje tu nowoczesnych pensjonatów, odświeżonych dróg, chodników, boisk. Po sezonie miasteczko posiada wyjątkowy klimat, ale również w trakcie sezonu nie ma w tym miejscu przeludnionych plaż. Będąc w Rewalu warto odwiedzić pobliskie Pobierowo, Dźwirzyno oraz Trzęsacz.
  • Wakacje w Łebie – miejscowość zwana Polską Saharą słynie z przepięknych wydm. To największy kompleks ruchomych wydm w całej Europie, objętych ochroną UNESCO. Łeba słynie również z szerokich, piaszczystych plaż, rozwiniętej infrastruktury, mnóstwa restauracji i knajp. Łeba oferuje liczne atrakcje, takie jak choćby największy w Polsce Park Dinozaurów, Muzeum Motyli, Piernikowy dom do góry nogami, labirynt 3D i wiele innych.

Zobacz zniżki na nocleg nad morzem na Booking.com

Spędź wyjątkowe chwile w niezapomnianych miejscach!

Powiązane artykuły