Co kupić na Dzień Chłopaka?

 

Międzynarodowy Dzień Chłopaka to święto, które przypada na 30 września. Jest obchodzone głównie przez młodzież szkolną, koleżanki z klasy organizują tego dnia upominki dla chłopaków. Chęć docenienia mężczyzn spodobała się jednak paniom, które chętnie obdarowują swoich kolegów, przyjaciół oraz partnerów miłym słowem, życzeniami, upominkami czy nawet drogimi prezentami. Dzień chłopaka 30 września konkuruje nieco z Dniem Mężczyzny obchodzonym 10 marca. Są pewne inicjatywy, aby ustanowić 1 dzień w roku tylko dla płci męskiej, podobnie jak to jest w przypadku Dnia Kobiet. Póki co w kalendarzu mamy jednak 2 daty i mały problem, polegający na tym, że nie wiemy który z nich obchodzić.

Jeśli chodzi o prezent na dzień chłopaka są różne teorie na ten temat. Niektórzy twierdzą, że warto obdarowywać prezentami materialnymi, inni twierdzą że wystarczą życzenia oraz miły gest. Według nas warto jednak znaleźć odrobinę budżetu, nie musi być to przecież nic drogiego. Praktycznie wszystkie pomysły na prezent na dzień chłopaka są dobre, pod warunkiem, że wywołają uśmiech na twarzy osoby obdarowywanej.

Dziewczyna dająca prezent chłopakowi

Jaki prezent kupić na dzień chłopaka?

Zanim podpowiemy co warto kupić zacznijmy od tego kto ma być osobą obdarowaną. Prezenty na dzień chłopaka w szkole będą różnić się od prezentów dla bliskiej osoby. Prezent dla męża na dzień chłopaka będzie na pewno bardziej intymny i osobisty. W końcu nikt nie zna swojego partnera tak jak żona.

Innego upominku możemy się również spodziewać w sytuacji, gdy jest to prezent na dzień chłopaka dla kolegi z pracy. W przypadku kolegów niezależnie od tego skąd ich znamy raczej sprawdzi się uniwersalny prezent dla chłopaka. Trudno wyobrazić sobie w szkole, gdzie klasa liczy np. 12 chłopaków, że każdy otrzyma wyjątkowy, indywidualny prezent. Takie podejście zwykle kończy się źle, bo o ile gwieździe socjometrycznej, którą wszyscy dobrze znają i lubią łatwiej kupić coś trafionego, to chłopakom, którzy nie trzymają się z resztą ekipy już zdecydowanie trudniej. A wręcz można urazić taką osobę, jeśli dostanie chybiony prezent. Dlatego najczęściej dobrze sprawdza się śmieszny prezent na dzień chłopaka. Wszyscy dostają taki sam i trudno, aby ktoś się obraził, bo nie jest to upominek w żaden sposób personalizowany z dedykowaną intencją. Zabawne prezenty na dzień chłopaka zwykle są najbardziej bezpieczne. Panowie rzadko poczują się źle, gdy dostaną coś zabawnego. Nie interpretują tego jako atak czy chęć urażenia.

Prezent na dzień chłopaka pomysły

  • Płyta CD z ulubioną muzyką – sprawdzi się jako prezent personalizowany, gdy dobrze znamy chłopaka.
  • T-Shirt z zabawnym nadrukiem – może to być uniwersalny prezent dla np. całej klasy w szkole.
  • Kosmetyki – prezent dobry dla męża lub przyjaciela, którego dobrze znamy.
  • Humorystyczny kubek – sprawdzi się jako uniwersalny prezent dla kolegi z pracy.
  • Ulubiona potrawa na kolację – może to być świetny prezent dla syna, męża albo partnera. Z dobrego jedzenia każdy chłopak się ucieszy, zwłaszcza z potrawy, która jest przyrządzana „od święta”
  • Zrób to sama – szalik, kapcie, czapka. Jeśli masz cierpliwość i czas, możesz uszyć dla chłopaka coś co mu się przyda. Na pewno doceni Twoją twórczość. Nie trzeba nawet być wybitną krawcową, a filmów w Internecie z instrukcją jak to zrobić jest całe mnóstwo.
  • Gra komputerowa – dobry prezent i dla małych i tych większych chłopców. Wrześniowe święto sprzyja na przykład zakupie nowej serii Fify. Zwykle ukazuje się właśnie pod koniec września. Przed zakupem warto upewnić się czy obdarowywana osoba lubi piłkę nożną.
  • Książka – ten prezent sprawdzi się nie tylko jako upominek personalizowany. Dobrą książkę można kupić również koledze, którego gust zna się chociaż w minimalnym stopniu. 
  • Gadżet elektroniczny – to też prezent, który śmiało można kupić kolegom, np. z klasy. Może to być pendrive z grawerem, na którym będzie napis charakterystyczny dla danej klasy, np. jakieś motto. Tego typu gadżetów nigdy za wiele, a po latach miło się wraca do wspomnień z młodych lat.

Sprawdź kupony promocyjne do sklepów, w których kupisz prezenty na Dzień Chłopaka: