Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

 

Jakość powietrza w Polsce nie należy do najlepszych. Można powiedzieć nawet więcej, należy do najgorszych w całej Unii Europejskiej. Dlatego też coraz więcej naszych rodaków zadaje sobie pytanie czy warto kupić oczyszczacz powietrza? Biorąc pod uwagę wszelkie dane dotyczące smogu w największych miastach w kraju, odpowiedź powinna być prosta. Bez tego urządzenia w gospodarstwie domowym coraz trudniej wyobrazić sobie beztroskie oddychanie. Długotrwałe działanie smogu negatywnie wpływa na odporność naszego organizmu, prowadzi do infekcji, chorób płuc, a nawet nowotworów czy zawałów serca. Zanim nie wybuchła afera smogowa nikt się tym nie przejmował. Przyjrzyjmy się zatem konkretom.

Oczyszczacz powietrza

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Najprościej rzecz ujmując oczyszczacz filtruje powietrze i usuwa z niego zanieczyszczenia takie jak smog, kurz, alergeny czy lotne związki organiczne. Urządzenie posiada wbudowany wentylator, który inicjuje obieg powietrza. Oczyszczacze powietrza radzą sobie również z nieprzyjemnym zapachem, dymem papierosowym oraz zanieczyszczeniami mechanicznymi.

Oczyszczacz powietrza do domu to zatem doskonała inwestycja, która pozwoli nam nie tylko lepiej oddychać, ale również pozbyć się wielu potencjalnych, groźnych chorób cywilizacyjnych.

Oczyszczanie powietrza pomaga również poradzić sobie z problemem, który jest zmorą wielu domów, a mianowicie z kiepskim systemem wentylacyjnym. Chodzi o skraplanie się szyb. Można na forach poświęconym oczyszczaczom powietrza znaleźć wiele opinii, które potwierdzają pozytywny wpływ tych urządzeń na pozbycie się problemu skraplania szyb.

A zatem czy oczyszczacz powietrza działa? Zdecydowanie tak!

Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

Dobry oczyszczacz powietrza naturalnie musi spełniać kilka najważniejszych funkcji. Często pytamy o najlepszy oczyszczacz powietrza sprzedawcę w sklepie z elektroniką, jednak najczęściej usłyszymy odpowiedź „to zależy”. Oczywiście od naszych potrzeb. Jest jednak kilka cech dobrego oczyszczacza. A zatem jak wybrać oczyszczacz powietrza? Dobrze, aby sprzęt miał następujące elementy:

 • Czujnik cząstek PM 2,5
 • Filtr HEPA
 • Filtr węglowy
 • Tryb nocny (cicha praca urządzenia)
 • Dobry nawilżacz

Warto również dostosować sprzęt do wielkości pomieszczenia. Niektóre oczyszczacze radzą sobie z 20 metrowym pokojem, a inne są przeznaczony na przykład do 60 metrowych salonów. To co przydaje się we współczesnych oczyszczaczach to również zdalne sterowanie przez aplikację mobilną, a także blokada rodzicielska. Najlepsze oczyszczacze mają również wbudowany inteligentny wskaźnik zużycia filtra.

Prezentacja działania filtrów oczyszczacza

Oczyszczacze powietrza Philips

Wśród wielu dostępnych ofert na uwagę z pewnością zasługują oczyszczacze powietrza Philips. Ta holenderska marka uchodzi za potentata jeśli chodzi o produkcję skutecznych oczyszczaczy. Dowolny oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Philips potrafi usunąć z powietrza takie nieprzyjemności jak:

 • Pyłki
 • Kurz
 • Roztocza
 • Smog
 • Zarodniki pleśni
 • Sierść zwierząt
 • Wirusy
 • Bakterie
 • Drobne cząsteczki

Niemal każdy oczyszczacz powietrza Philip opinie posiada ponadprzeciętne.  Wpływ na to ma wysoka wydajność osiągana poprzez wieloetapową filtrację. W każdym urządzeniu marki Philips mamy do czynienia z systemem inteligentnego oczyszczania VITA SHIELD IPS. Oczyszczacz powietrza Phlips AC (seria oczyszczaczy posiadająca kilkanaście modeli) potrafi usunąć nawet 99,97% zanieczyszczeń z powietrza. Ponadto warto wspomnieć o technologii AeraSense, czyli o najlepszym w swojej klasie czujniku monitorującym jakość powietrza. Jeśli jakość powietrza spadnie poniżej dopuszczalnej normy, oczyszczacz automatycznie zareaguje i pobudzi system do wydajnej pracy.

Atutem oczyszczaczy Philips są również solidne elektroniczne wyświetlacze LED. Trzeba przyznać, że w przypadku niektórych marek często się one wieszają. W przypadku Philips elektronika jak zwykle jest na najwyższym poziomie. Oczyszczacze Philips posiadają również system NanoCloud, a więc bezpieczne i higieniczne nawilżanie nie pozostawiające białych śladów i mokrych plam.

Kupony rabatowe Philips

Zadbaj o czyste powietrze w swoim domu!