Jaki ekspres do kawy kupić?

 

Jednym z najbardziej ulubionych urządzeń domowych z zakresu AGD jest ekspres do parzenia świeżej kawy. Niegdyś urządzenie to uchodziło za rarytas i kupowane było raczej przez zamożniejszą część polskiego społeczeństwa. Dziś ceny są zdecydowanie bardziej przystępne, a wybór ekspresu do kawy w dużych sieciach z artykułami AGD jest ogromny. Rozwojowi zakupów tego urządzenia sprzyjają również otwierające się w wielu miastach palarnie kawy oferujące różnorodne gatunki ziaren czy choćby sklepy internetowe sprzedające najlepsze ziarna kawy. Te okoliczności sprawiają, że możemy zdecydować się na uzyskanie pysznej kawy w warunkach domowych. Potrzebujemy jedynie zakupić ekspres.

Ekspres do kawy

Kupony rabatowe na ekspresy w Nespresso

Głównymi pytaniami nasuwającymi się przy zakupie jest „czy dobre ekspresy do kawy muszą kosztować sporo?” „Czy istnieje tani dobry ekspres do kawy?”. Poza sposobami używania kawy oraz funkcjonalnościami i elementami wyposażenia ekspresów warto zwrócić uwagę na parametry. Od tego czy moc urządzenia będzie zadowalająca, czy ekspres posiada płytę podgrzewającą, czy wielkość pojemników zapewni komfort użytkowania zależy również cena. Na pytanie jaki jest najlepszy ekspres do kawy oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli ktoś rozważa wydać na ekspres do kawy 500 zł i odpuści wiele funkcji takich jak, programator czasowy pozwalający zaparzyć kawę o wcześniej ustalonej porze, wyświetlacze lcd,  funkcję samooczyszczenia i kilka innych to prawdopodobnie będzie zadowolony z zakupu. Oczywiście nie może w tej cenie oczekiwać dużej mocy urządzenia czy chociażby systemu Aroma Whirl Plus. Jednak smak kawy z urządzenia za 500 zł i tak jest znacznie lepszy niż zwykłej kawy zalanej z czajnika.

Ekspres do kawy do 2000 zł to już żaden problem, aby kupić urządzenie spełniające większość naszych wymagań. Oczywiście mamy na myśli domowe zacisze i użytek własny. W przypadku profesjonalnych kawiarni,  restauracji i hoteli warto dobierać urządzenie ze specjalistami, bo poza smakiem ważne są również takie czynniki jak trwałość czy wydajność.

Kupony rabatowe na ekspresy w Ole Ole

Rodzaje ekspresów do kawy

Nie będziemy sugerować Wam konkretnych modeli, bowiem w przypadku ekspresów do kawy ważne są ich rodzaje i sposoby użytkowania. Dopiero po analizie różnych typów możemy stwierdzić, który ekspres będzie pasował do naszych oczekiwań. Po wyborze rodzaju ekspresu wziąć należy pod uwagę funkcje, parametry urządzenia oraz gabaryty (nie wszystkie ekspresy będą pasować do małej kuchni).

Najpopularniejsze rodzaje:

  • Ekspresy przelewowe -  są to bardzo wygodne urządzenia, idealne dla małego biura lub gospodarstwa domowego, zamieszkałego przez kilka osób. Kawę przyrządza się bardzo łatwo przy minimalnym wysiłku. Jednocześnie można przygotować cały dzbanek na kilka filiżanek kawy. Zaletą jest łatwość czyszczenia dzbanka (również w zmywarce), a największą wadą to, że kawa traci swój aromat jeśli jest ciągle podgrzewana (utrzymywanie ciepła przez dłuższy czas jest również jedną z zalet).

Ekspresy przelewowe 

Kupony rabatowe na ekspresy w Media Expert

  • Automatyczne ekspresy ciśnieniowe – są to urządzenia, o których marzy wielu miłośników kawy. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, aby z ekspresu polała się przepyszna kawa. Co ciekawe w wielu urządzeniach można obecnie ustawić intensywność aromatu czy chociażby ustawić za pomocą smartfona godzinę rozpoczęcia zaparzania kawy. Trudno pisać o zaletach tego typu sprzętu, bo jest ich wiele, natomiast największą wadą może być wysoka cena.

 Ekspresy ciśnieniowe automatyczne

  • Ekspresy kolbowe – można w nich robić przysłowiową „czarną” jak i kawę mleczną, dzięki specjalnemu spieniaczowi. Zaletą kolbowych ekspresów jest stosunkowo niska cena (już od 300 zł) oraz możliwość testowania różnych smaków kawy. Minusem jest konieczność czyszczenia po każdym zaparzeniu kawy, a więc pewna niewygoda. Są to ekspresy dobre dla 1-2 osób. W przypadku większych spotkań towarzyskich przygotowanie kawy dla większej ilości osób może być uciążliwe.

 Ekspresy kolbowe

  • Kawiarki do kawy – tanie i proste urządzenia do zaparzania kawy. Kawę zaparza się w dzbanku na kuchence. Największą zaletą kawiarek w stosunku do opisywanych powyżej rodzajów ekspresów jest cena. Wady to z kolei długi czas zaparzania kawy, niewielka jej ilość, uciążliwe czyszczenie oraz możliwość przygotowania tylko 1 rodzaju kawy (espresso).

Kawiarki 

  • Ekspresy kapsułkowe – jedne z najwygodniejszych urządzeń. Poza kawą można w nich przyrządzić herbatę czy gorącą czekoladę. Wystarczy wsadzić kapsułkę i wcisnąć przycisk, a kawa po chwili jest gotowa. Nie trzeba czyścić urządzenia, aby przygotować inny napój zaraz po sparzeniu kawy. Wadą jest z kolei koszt przygotowania jednego napoju (około 2 zł).

Ekspresy kapsułkowe

Kup wybrany ekspres i ciesz się smakiem pysznej kawy każdego ranka!