Jaką hulajnogę elektryczną wybrać?

 

Rosnąca liczba samochodów i ogromne korki w aglomeracjach miejskich sprawiły, że ludzie zaczęli poszukiwać alternatywnych sposobów przemieszczania się. Po modzie na rowery miejskie, rowery elektryczne czy skutery przyszła kolej na hulajnogę elektryczną. I może to okazać się prawdziwy hit, bowiem produkty te nie są drogie, łatwo można je złożyć w przypadku wsiadania do komunikacji miejskiej, a także nie ma problemu z parkingiem po dojeździe do pracy/szkoły. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie jaką hulajnogę elektryczną kupić? Skupimy się na 3 różnych przedziałach cenowych: do 700 zł (hulajnogi dla dzieci), do 1000 zł oraz do 2000 zł.

Hulajnoga elektryczna to pojazd bardzo prosty w konstrukcji. Jego głównymi elementami są podest umieszczony pomiędzy dwoma kołami, kierownica oraz hamulce. Niektóre modele posiadają również siodełko, na wypadek gdyby kierujący miał ochotę chwilę odpocząć. Dobre i mocne hulajnogi osiągają maksymalne prędkości nawet do kilkudziesięciu km/h.

Na przestrzeni lat produkt ten mocno ewaluował. Początkowo były to raczej zabawki dla dzieci o niewielkiej mocy. Szybko jednak przeobraził się w jeden z najbardziej opłacalnych środków transportu miejskiego.

Jazda na hulajnodze elektrycznej

Hulajnoga elektryczna dla dzieci to rzecz jasna produkt o znacznie mniejszej mocy. Chodzi o to, aby dzieci nie rozwijały zbyt dużej prędkości podczas poruszania się. Warto zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy. Przyjmuje się, że maksymalna prędkość hulajnogi dla dzieci nie powinna przekraczać 12 km/h. Produkty służą zarówno do zabawy, ale również nauki poruszania się w miejskim ruchu. Oczywiście na początku konieczny jest nadzór dorosłych. Wybierając hulajnogę elektryczną dla dziecka warto zdecydować się na małe koła i lekką konstrukcję ze względu na łatwiejszą sterowność. Tego typu hulajnoga doskonale się sprawdzi podczas wspólnych wypadów do parku.

Elektryczna hulajnoga dla dorosłych to już produkt zdecydowanie szybszy i charakteryzujący się mocniejszą konstrukcją. Tego typu modele muszą udźwignąć osoby ważące 90-100 kg. Raczej nie zaleca się korzystać z typowej hulajnogi jeśli ktoś waży ponad 100 kg. W takim wypadku najlepiej rozejrzeć się za modelami dedykowanymi dla cięższych osób lub wykonać na zamówienie. Do niedawna widok dorosłej osoby na hulajnodze nieco bawił. Dziś nikogo już nie dziwi. Szybka hulajnoga elektryczna pozwala ominąć korki i dotrzeć do pracy znacznie szybciej niż komunikacją miejską. Powstają nawet wypożyczalnie sprzętu oraz specjalne aplikacje do łatwego korzystania z tego pojazdu. Nikt nie kwestionuje słuszności takich biznesów, jednak większość osób pragnących przemieszczać się przy pomocy hulajnogi elektrycznej mimo wszystko decyduje się na zakup. Spójrzmy zatem na wybór i odpowiedzmy na pytanie jaką hulajnogę elektryczną wybrać?

Dobra hulajnoga elektryczna

Przedstawimy 3 modele, które polecilibyśmy Wam z czystym sumieniem. Pierwszym będzie typowa hulajnoga dla dzieci do 700 zł, a 2 kolejne to hulajnogi dla dorosłych. Jedna tańsza do 1000 zł a druga droższa do 2000 zł.

  • Kawasaki kx fskid5 5 – popularny elektromobil dla dzieci rozwijający maksymalną prędkość do 12 km/h. Pojazd posiada antypoślizgowy podest, aby zabezpieczyć dziecko przed ewentualnym upadkiem. Co ciekawe pojazd udźwignie nawet 70 kg przy swojej masie własnej 11,5 kg. Zdaniem producenta z pojazdu mogą korzystać dzieci powyżej 8 roku życia. Pojemny akumulator pozwala na jazdę nawet 8 godzin bez ładowania. Hulajnoga elektryczna Kawasaki to dobry wybór wśród sprzętu dla dziecka do 700 zł.
  • Motus City XD 6 Green – tutaj mamy już hulajnogę dla dorosłych w cenie do 1000 zł. Idealny jednoślad na miejskie chodniki i ścieżki rowerowe. Posiada dobry amortyzator wygłuszający podskoki na nierównościach. Tego typu hulajnoga pozwala rozwijać prędkość do 24 km/h, a więc w zdecydowanej większości przypadków pozwoli dotrzeć do pracy i z pracy szybciej niż autobusem i tramwajem w godzinach szczytu. Minusem jest jedynie obciążenie do 90 kg, a więc nie wszyscy będą mogli z niej korzystać bez stresu, że hulajnoga zostanie uszkodzona. Jako hulajnoga elektryczna do 1000 zł jest to jednak bardzo przyzwoita propozycja.
  • Xiaomi MiJia 365 – jest to sprawdzona hulajnoga elektryczna do 2000 zł. Sprzęt charakteryzują się udźwigiem do 100 kg i rozwija maksymalną prędkość do 25 km/h. Łatwo złożyć tę lekką konstrukcje i przenieść w dowolne miejsce. Hulajnoga łatwa w sterowaniu i bezpieczna. Posiada podwójny system hamowania. Na jednym ładowaniu akumulatora przejechać można około 30 kilometrów.

Sprawdź kupony promocyjne do sklepów, w których kupisz hulajnogę elektryczną: