Jaki rower stacjonarny kupić?

 

Okres jesienno-zimowy w Polsce trwa niezwykle długo. Bardzo często pogoda psuje się już z końcem października i nie zachęca do uprawiania rekreacji i sportów na świeżym powietrzu aż do kwietnia. W takiej sytuacji rower stacjonarny do treningu jest na wagę złota. Powoduje, że ruszamy się i nie przybieramy na wadze, a co ważne utrzymujemy dobrą kondycję psychiczną. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie Jaki rower stacjonarny wybrać?

W artykule przedstawimy Wam po jednym modelu roweru mechanicznego oraz elektromagnetycznego oraz 3 modele najbardziej popularnej kategorii, a więc roweru magnetycznego. Zanim opiszemy co to znaczy dobry rower stacjonarny oraz na jaki model warto się zdecydować, sprawdźmy jakie rodzaje mamy w ogóle do wyboru:

 • Rowery pionowe – są to najbardziej popularne rowery treningowe. Pozycja siedzenia przypomina pozycję podczas tradycyjnego pedałowania na świeżym powietrzu. Dostępne są wersje z wieloma ustawieniami, które regulujemy sobie sami. Możliwy jest delikatny trening przypominający rekreacyjną jazdę, ale również morderczy trening przypominający podjazd pod górę.
 • Rowery poziome – tego typu rowery stacjonarne są idealne dla wszystkich osób z chorym kręgosłupem, które nie chcą mimo to rezygnować z jazdy na rowerze. Pozycja przy pedałowaniu przypomina bardziej leżącą. Osoba ćwicząca ma oparcie pod plecy a pedały są wychylone maksymalnie do przodu.
 • Rower stacjonarny spinningowy – najbardziej wyczynowe rowery treningowe z całej trójki. Pozycja pionowa, jednak bardziej wychylona do przodu. Są to rowery dla profesjonalistów, którzy chcą odbyć mocny trening. Ich ceny oczywiście są również wyższe niż standardowych rowerów pionowych.

Sala treningowa

Rowery stacjonarne są zróżnicowane, mamy ogromny wybór zakupu i można by napisać osobny artykuł na temat każdego, drobnego nawet detalu. Skupmy się jednak na ogółach i spróbujmy poradzić kilka modeli. Najpierw jednak musimy wiedzieć, że mamy do wyboru 3 podstawowe rodzaje rowerów:

 • Rower treningowy mechaniczny –najprostszy i zwykle najtańszy rower treningowy. Opór dla ćwiczącego zwiększa się lub zmniejsza ręcznie, ustawiając poziom tarcia koła. Do tego zwykle służy charakterystyczne pokrętło. Rowery te generują najczęściej spory hałas, jednak ich cena zachęca.
 • Rower treningowy magnetyczny –użytkownicy tych rowerów twierdzą, że wygoda jest znacznie lepsza niż w przypadku rowerów mechanicznych. Niestety są one znacznie droższe. Mają jednak bardziej zaawansowany system stawiania oporu osobie ćwiczącej. Opór ustawia się za pomocą hamulca magnetycznego, dzięki czemu można ustawić opór znacznie wyższy niż w przypadku roweru mechanicznego. Tego typu rowery pracują bez hałasu, a więc w warunkach mieszkaniowych są znacznie bardziej praktyczne.
 • Rower treningowy elektromagnetyczny –najdroższa kategoria rowerów treningowych. W tym przypadku sterowanie oporem odbywa się już elektronicznie. Można ustawić różne programy treningowe, zmniejszać opór wraz ze zwiększonym zmęczeniem czy upływającym czasem. Cena tych rowerów jest bardzo wysoka, ale za to komfort ćwiczeń nieporównywalny z żadnym z powyższych rodzajów rowerów.

Najlepszy rower stacjonarny

Znajdźmy najlepszy rower dla siebie. Weźmy pod uwagę koszty, miejsce w domu, sposób trenowania, czas treningu i wiele innych. Poniżej prezentujemy 5 modeli rowerów, które zasługują na zainteresowanie:

 • HS-010H Rio – rower mechaniczny, posiada regulacje wysokości siodełka w 6 wysokościach, a więc mogą go użytkować osoby o różnym wzroście. Można odbyć długi trening, bo siedzisko oraz kierownica są pokryte miękką pianką. Sprzęt z obciążeniem 120kg, sam zaś waży 12 kg. Jego wymiary to 120x42x93 cm. Model posiada podstawowy komputer pozwalający zmierzyć prędkość, czas, ilość spalonych kalorii czy pokonany dystans.
 • Zipro rower magnetyczny One S – tym razem rower magnetyczny. Bardzo kompaktowe wymiary 80x43x114 cm. Nie przeszkadza to jednak w bardzo stabilnym treningu. Rower jest bardzo cichy. Antypoślizgowe pedały oraz wygodne siedzisko to również atuty tego modelu.
 • Body Sculpture C1660 – kolejny rower z dobrymi, kompaktowymi wymiarami: 77x50x123 cm . Model posiada system oporu magnetycznego MMS gwarantujący płynne zarządzanie oporem. Rower jest bardzo cichy. Rower posiada również sensory pomiaru pulsu.
 • York C120 Active – ostatni z rowerów magnetycznych, które polecamy. Posiada koło magnetyczne o wadzę 7kg. Rower jest ciężki, bo waży 33 kg, ale za to posiada rolki transportowe, a więc nie ma problemu przestawiać go w inne miejsce bez użycia siły. Ten model posiada aż 19 różnych programów treningowych. Komputer pokazuje również wiele ciekawych funkcji, jak choćby sygnalizację przekroczenia maksymalnego tętna.
 • HS 095h Strike – rower elektromagnetyczny wyposażony w 13,5 kilogramowy system oporu magnetycznego z regulacją elektroniczną. Komputer treningowy z bluetooth 4.0, do tego w pełni regulowane w pionie i poziomie siodełko czy kąt nachylenia kierownicy. Niezwykle bezpieczny oraz solidny rower. 

Zobacz kupony rabatowe na rowery stacjonarne w Hop-Sport

Zadbaj o swoją formę bez wychodzenia z domu!