iPhone 11 Pro czy warto?

 

Fenomen produktów firmy Apple stworzonej przez Steve’a Jobsa dla wielu jest niezrozumiały, inni z kolei ustawiają się w długich kolejkach po długo wyczekiwane premiery nowych modeli. Nie inaczej jest w przypadku Iphone’a. Każda kolejna edycja budzi wiele emocji wśród fanów GSM. Nowy iPhone 11 Pro zaprezentowany przez Apple to z całą pewnością produkt godny analizy. Sugerując się opiniami z sieci można ulec wrażeniu, że Apple iPhone 11 Pro jest za drogi i ma za mało nowinek technologicznych. Trudno jednak brać te opinie na forach za obiektywne, bo klienci piszą to od lat, a suma summarum i tak kupują najnowsze modele Iphone’a.

iPhone 11 Pro ma 5,8-calowy ekran typu OLED o rozdzielczości 2436 na 1125 px. Daje to proporcję 19,5:9 i 458 ppi. Jest nieco jaśniejszy niż poprzednicy. W porównaniu do iPhone’a  11 mamy zatem znaczną różnicę w ekranie. Dla ludzi profesjonalnie wykorzystujących smartfona może mieć to znaczenie. Za ten dodatek w postaci OLEDA musimy dopłacić jednak około 1600 zł.

iPhone 11 Pro testy robione przez fanów tej marki pokazały, że przewaga wersji Pro jest znacząca jeśli chodzi o ramki wokół wyświetlacza. W tańszym modelu mamy grube, aluminiowe ramki, natomiast w wersji Pro stalowe, znacznie węższe i lepiej wyglądające. Wizualnie wersja iPhone 11 Pro jest delikatniejsza i można chyba przyznać, że ładniejsza.

iPhone 11 Pro

Na zdjęciu iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro opinie

Opinie na temat nowego produktu Apple są podzielone, ale należy wziąć pod lupę kilka najważniejszych czynników. O ekranie oraz ramkach wspominaliśmy. A jak jest z innymi elementami?
Jeśli chodzi o obudowę wersja Pro ma plecki matowe w przeciwieństwie do iPhone’a 11, który ma plecki błyszczące. Zdaniem użytkowników, którzy testowali oba modele nowy iPhone 11 Pro wbrew wprowadzeniu matowych plecków jest bardziej śliski. Nie jest to jednak element, który go przekreśla, bo zdaniem ekspertów i tak wersja Pro jest poręczniejsza ze względu na nieco mniejszą obudowę.

Jeśli chodzi o aparat należy podkreślić, że zarówno w wersji 11 i 11 Pro mamy ten sam aparat do selfie. Telefon iPhone 11 Pro posiada natomiast 12-megapikselowy obiektyw telephoto, który wykorzystuje się przede wszystkim do portretów. Jest to atut nowej wersji, jednak dla większości użytkowników wersja iPhone 11 również robi wystarczająco dobre portrety.

Każda iPhone 11 Pro recenzja podkreśla mały problem ze zwiększeniem pojemności na dane. W przypadku iPhone 11 nie ma problemu, aby standardowe 64GB powiększyć za jedyne 250 zł do 128GB. W przypadku wersji Pro musimy pamiętać, że nie występuje wersja 128GB. Można zwiększyć pojemność do 256GB lecz kosztuje to już 850 zł. Wbrew temu co piszą eksperci i jak mocno podnoszone jest to jako wada wersji Apple 11 Pro, trzeba obiektywnie przyznać, że w smartfonie 64GB pojemności wystarcza dla większości użytkowników.

iPhone Pro 11 jest bardzo podobny do zwykłej wersji 11 jeśli chodzi o ogół parametrów. Obie wersje mają te same procesory i kości pamięci. W pudełku wersji Pro znajdziemy szybszą ładowarkę. Dodać do tego musimy wspomniany lepszy ekran, dodatkowy obiektyw i nieco zmieniony kwestie wizualne jeśli chodzi o ramki. A jaka jest różnica w cenie?

iPhone 11

Na zdjęciu iPhone 11

Ile kosztuje iPhone 11 Pro?

iPhone 11 Pro cena – to najczęściej zadawane pytanie przy wejściu na rynek tego modelu. O ile iPhone 11 możemy kupić już za około 3400 zł, o tyle iPhone 11 Pro z ekranem OLED kosztuje około 5000 zł. Ilość różnic opisana powyżej nie jest spektakularna i często spotkać się można z opiniami, że nie warto dokładać 1600 zł. Naszym zdaniem trudno jednak o tak jednoznaczną opinię.  Wszystko zależy oczywiście od przeznaczenia smartfona. Dla zwykłego użytkownika iPhone’a, który nie wykorzystuje telefonu zawodowo prawdopodobnie doradzilibyśmy zwykłą wersję 11 za nieco ponad 3000 zł. Użytkownik, który dzięki telefonowi zarabia pieniądze, wykonuje nim ważne dla firmy zdjęcia powinien dołożyć te 1600 zł i postawić na iPhone’a 11 Pro. Lepszy wyświetlacz oraz aparat, lepszy akumulator i znacznie szybsze ładowanie to elementy biznesowe, które mają duże znaczenie.

Szczegółowe porównanie specyfikacji tych modeli iPhone, które pomoże Ci zdecydować, który model wybrać znajdziesz tutaj.

Sprawdź kupony rabatowe do sklepów, w których kupisz iPhone 11 Pro: