Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

 

Chcesz lepiej zadbać o higienę twojej jamy ustnej? Zastanawiasz się co zrobić, aby uzyskać biały i zdrowy uśmiech? Myślisz o zmianie szczoteczki do zębów na sprawdzony model precyzyjnie czyszczący zęby i przestrzenie międzyzębowe? Wybierz szczoteczkę soniczną, która pozwoli Ci na szybką i dokładną toaletę jamy ustnej każdego dnia. Co to jest szczoteczka soniczna? To specjalny rodzaj elektrycznej szczoteczki do zębów wyposażonej w silnik emitujący drgania oraz fale dźwiękowe o określonej częstotliwości. Fale dźwiękowe przenoszone na główkę szczoteczki mają działanie bakteriobójcze - rozbijają łańcuchy bakterii i pozwalają dotrzeć z tym działaniem do trudno dostępnych miejsc jamy ustnej. Końcówka szczoteczki sonicznej jest zazwyczaj podłużna i wykonuje od 30 tysięcy do 42 tysięcy ruchów na minutę. W połączeniu z wibracjami wymiatająco-pulsującymi działanie szczoteczki sonicznej stanowi bezpieczniejszą i dokładniejszą alternatywę dla tradycyjnych manualnych szczoteczek i szczoteczek elektrycznych starego typu. 

Czym powinna charakteryzować się dobra szczoteczka soniczna? Warto postawić na sprzęt od uznanego producenta, ponieważ to gwarancja prawidłowego działania i najlepszego czyszczenia zębów. Połączenie fal dźwiękowych o częstotliwości minimum 260 Hz oraz ruchów wymiatających pozwala na powstanie dynamicznej akcji czyszczącej. Jest to zjawisko, w którym mieszanina pasty do zębów, śliny i wody w jamie ustnej jest wtłaczana w przestrzenie międzyzębowe, pozwalając na doczyszczenie miejsc, do których nie docierają szczoteczki innego typu. Zastanawiasz się czy tania i dobra szczoteczka soniczna istnieje? Szczoteczka renomowanej firmy nie musi kosztować dużo. Dobrze jest jednak zainwestować w produkt z pewnego źródła, aby mieć pewność dotyczącą skuteczności jego działania. Szczoteczki z azjatyckich sklepów internetowych mogą nie różnić się na pierwszy rzut oka wyglądem od szczoteczek droższych, jednak mają zdecydowanie mniejszą skuteczność, a ich działanie może nie być tak bezpieczne dla zębów.

Zdjęcie szczoteczki sonicznej trzymanej w ręku

Jak czyścić zęby szczoteczką soniczną?

Zastanawiasz się czy czyszczenie zębów szczoteczką soniczną różni się od stosowania tradycyjnej szczoteczki? Pamiętaj, że prawidłowe mycie zębów szczoteczką soniczną przekłada się na jego efektywność, dlatego warto zastosować się do zaleceń producenta. Po nałożeniu pasty, główkę szczoteczki sonicznej należy ustawić pod kątem 45 stopni do powierzchni zębów kierując włókna w stronę dziąseł. Po uruchomieniu przesuwaj szczoteczkę powoli wzdłuż łuku zębowego pamiętając, aby nie dociskać jej zbyt mocno do powierzchni zębów. Jak długo myć zęby szczoteczką soniczną? Prawidłową długość mycia zębów ułatwi timer wbudowany w większości modeli - odmierza 2 minuty dzieląc je na cztery 30-sekundowe etapy (po jednym na każdy łuk zębowy). 

Polecane szczoteczki soniczne

Wybierając najlepszą szczoteczkę soniczną porównaj artykuły różnych producentów, aby kupić ten najlepiej dopasowany do swoich potrzeb. Jednym z najpopularniejszych modeli jest szczoteczka soniczna xiaomi mi electric toothbrush t500. To sprzęt wyróżniający się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Jest łatwy w obsłudze i funkcjonalny, a minimalistyczny wygląd sprawia, że łatwo można go utrzymać w czystości. Szczoteczka soniczna oral b pulsonic slim clean 2000 jest równie często polecana przez użytkowników. Posiada dwa tryby czyszczenia (codzienne oraz polerowanie), a pojemny akumulator zapewnia nawet dwa tygodnie działania  na jednym ładowaniu. Jakie jeszcze szczoteczki są warte uwagi? Oczekiwania wymagających użytkowników spełni szczoteczka soniczna götze & jensen st905. Posiada kilka trybów - codzienne czyszczenie, delikatne czyszczenie, głębokie czyszczenie, masaż, pielęgnacja dziąseł. Dzięki temu sprawdzi się przy różnych potrzebach. Wśród najlepiej sprzedających modeli znajduje się także szczoteczka soniczna grundig tb 8730 i szczoteczka soniczna panasonic ewdm81w503. Długi czas działania, timer oraz wskaźnik zużycia baterii to wyróżniki, które sprawiają, że ich użytkowanie jest wyjątkowo komfortowe.

Sprawdź kupony promocyjne do sklepów, w których kupisz szczoteczki soniczne:

Powiązane artykuły