Najlepsze laptopy do 2000 zł

 

Zakup laptopa do 2000 zł nie jest łatwą sprawą jeśli mamy wysokie oczekiwania, jednak da się znaleźć kilka perełek o przyzwoitych parametrach. Bariera cenowa wynosząca właśnie 2000 zł jest najbardziej popularna, najwięcej klientów nadal decyduje się na tego typu sprzęt. Większość firm, które potrzebują laptopy do prac biurowych mieści się właśnie w widełkach 1500-2000 zł. Użytkownicy domowi również bardzo często zadają sobie pytanie „jaki laptop wybrać do 2000 zł”?

Na tego typu laptopach spokojnie da się obejrzeć film, popracować, przeglądać internet czy nawet pograć w starsze gry. Oczywiście laptop do 2000 zł nie będzie zastępował konsoli do gier i nie pogramy sobie w zaawansowane graficznie gry. Pamiętajmy, że dobry laptop do 2000 zł musi przede wszystkim być wydajny, mieć niezawodny system operacyjny, szybko wczytywać różne aplikacje oraz internet. Dobrze by było, aby miał pojemny akumulator i dobrą matrycę. To tyle, wielkich wymagań naturalnie mieć nie powinniśmy.

Kobieta używająca laptopa

Na co zwrócić uwagę kupując laptop za 2000 zł?

  • Procesor – to oczywiste. Procesor powszechnie nazywany jest sercem każdego laptopa. W tym przedziale cenowym trudno jest dostać nowoczesny Intel Core, raczej do wyboru mamy Intel Pentium lub Intel Celeron. Całkiem dobre parametry posiada np. AMD Ryzen 3. Dostępne są też Intel Core i3, a więc starsze wersje tego popularnego procesora.
  • Pamięć RAM – ten parametr jest dość ważny przy zakupie laptopa. Idąc z duchem czasu i mając na uwadze, że elektronika szybko idzie do przodu warto by było kupić laptopa z minimum 8 GB pamięci RAM. W cenach od 1800 do 2000 zł dostępnych nadal jest wiele modeli z 4GB, ale to raczej odradzamy.
  • Dysk - Przede wszystkim należy zwrócić uwagę czy jest do dysk HDD, czy SSD. Dyski SSD zazwyczaj mają mniejszą pojemność, ale są znacznie szybsze. Zalecamy wybór dysku SSD jeśli zależy nam na szybszym działaniu. Jeśli zabraknie miejsca w laptopie, zawsze można dokupić dysk przenośny. 
  • System operacyjny – warto kupować laptopy z wgranym systemem operacyjnym, np. Windows 11, bo oddzielne kupowanie wychodzi drożej.
  • Grafika – warto spróbować znaleźć grafikę dedykowaną, chociaż w cenie do 2000 zł raczej mamy do wyboru zintegrowaną, mniej wydajną kartę graficzną. Do zwykłej pracy biurowej wystarczy, do wyższych celów nie bardzo.
  • Gabaryty – wbrew pozorom to bardzo ważny aspekt przy zakupie laptopa. Co innego, gdy kupujemy tani dobry laptop traktowany jako stacjonarny komputer do przeglądania internetu, a co innego gdy często podróżujemy z nim czy chodzimy na spotkania biznesowe lub uczelnię. Mobilne laptopy powinny być maksymalnie lekkie.

Polecane laptopy do 2000 zł

Analizując aktualne oferty sklepowe natrafiliśmy na kilka ciekawych propozycji, które poniżej zaprezentujemy. Chcemy podkreślić jednak, że zawsze najlepsze laptopy do 2000 zł to takie, które spełniają nasze oczekiwania. Dla jednych wystarczy, ładny, srebrny, estetyczny laptop, a ktoś inny będzie wolał czarną, mosiężną obudowę, a ważniejsze będą parametry.

  • laptop Lenovo Ideapad 3 – 15ITL6 – to laptop z procesorem Intel Core i3 i 8GB RAM pamięci. W standardzie również możemy liczyć na Windows 11 Home S oraz szybki dysk SSD o pojemności 512 GB. Nie jest to może procesor marzeń jak na te czasy, ale i3 powinna dać radę z większością standardowych potrzeb użytkownika,
  • laptop Dell Inspiron 3501 – marka DELL raczej dobrze się kojarzy i rzadko wypuszcza do sprzedaży słaby sprzęt. Prezentowany model ma podobne parametry jak powyższy Lenovo, bo pracuje tu Intel Core i3 oraz 4GB RAM pamięci, którą można rozszerzyć do 32GB. W standardzie oferowany jest dysk SSD o pojemności 256GB. Jeśli byśmy chcieli włożyć procesor i5 to za ten model zapłacimy nieco ponad 2000 zł, opcja z i3 spokojnie powinna wystarczyć dla użytkownika, który chce kupić laptop do 2k, Warto pamiętać, że marka Dell to niezawodne laptopy trzymające cenę, a zatem do 2000 zł sprzęt ten będzie miał gorsze parametry niż u konkurencji.
  • laptop Acer Aspire 3 – tym razem propozycja z innym procesorem. Acer Aspire 3 pracuje w oparciu o Intel Celeron N4500. Mamy tu pełny system Windows 11 w pakiecie, dysk SSD 256 GB oraz 8GB RAM pamięci. Opcja alternatywna dla fanów Intel Core i3. Jest to propozycja typowo biurowa, dla ludzi którzy cenią sobie wygodę pracy na laptopie oraz solidną konstrukcję obudowy.

Zestawienie opisanych laptopów

Pamiętajmy, że prezentowany sprzęt to laptop do 2000 zł w 2023 roku, a więc trudno powiedzieć czy za rok lub 2 lata artykuł nadal będzie miał uzasadnienie. W elektronice parametry zmieniają się bowiem bardzo szybko.  Być może do 2000 zł będziemy już mogli polecać z czystym sumieniem laptopy 15,6 cali z procesorem i5.

Sprawdź kupony rabatowe do sklepów, w których kupisz najlepsze laptopy do 2000 zł: