Telefon na kartę czy abonament?

 

Operatorzy telefonii prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych ofert dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Wzrost ilości firm z tego sektora, a co za tym idzie znaczny wzrost konkurencji w branży sprawia, że korzystają na tym użytkownicy dostając coraz lepsze ceny pakietów. W łatwy sposób można również nawet nie wychodząc z domu porównać oferty wszystkich operatorów i wybrać najlepszą dla siebie. Nie zawsze to jednak jest takie łatwe. Często zadajemy sobie pytanie czy dla nas lepszy będzie telefon na abonament czy na  kartę. Postaramy się w tym artykule przedstawić zalety i wady obu rozwiązań.  Mimo, że operatorzy telefonii komórkowej oferują w dzisiejszych czasach naprawdę niskie ceny w stosunku do zarobków, to postaramy się jednak znaleźć grupy społeczne dla których lepsze są konkretne wybory.

Mężczyzna rozmawiający przez telefon

Smartfon na kartę

Jedną z dwóch najbardziej popularnych opcji jakie mamy do wyboru są smartfony bez abonamentu, a więc najzwyczajniej w świecie telefony na kartę.  Działają one na zasadzie Prepaid, a więc  wpłacamy jakieś środki pieniężne na kartę w formie przedpłaty i możemy korzystać z usług telefonii do momentu, aż na karcie znajdować się będą środki do wykorzystania. Zasada zatem jest prosta. Nie będziemy mogli wykonywać połączeń telefonicznych, pisać smsów oraz korzystać z Internetu, jeśli najpierw nie doładujemy karty. Tę ofertę najczęściej wybierają rodzice dla swoich pociech, ale również studenci, którzy nie chcą być obciążeni kwotą abonamentu miesięcznego. Rodzice mają dość ważny powód, aby dla swojego dziecka wybierać telefon na kartę bez umowy. Chodzi oczywiście o kontrolę wydatków, ale nie tylko. Dzieci oraz młodzież posiadając telefon w systemie Prepaid muszą również nauczyć się zarządzać pieniędzmi. Pojawia się zatem ważna zaleta edukacyjna i wychowawcza.

Telefony na kartę wybierają też, choć zdarza się to rzadziej, osoby dorosłe w wieku produkcyjnym. Zwykle są to ludzie lubiący niezależność i wydawanie pieniędzy z pełną rozwagą. Oferty telefonów na kartę są również dobre dla ludzi starszych, którzy niekiedy przez przypadek mogliby w abonamencie wydać zbyt dużo. Rozwiązanie PrePaid pozwoli na kontrolę wydatków przez ich dorosłe dzieci lub opiekunów. Pamiętać należy, że telefony na kartę to mniej formalności, ale nie anonimowość. Przepisy się zmieniły i żeby zarejestrować nr na kartę musimy okazać dokument tożsamości. Warto również pamiętać, że są sytuacje, gdy nagły brak możliwości kontaktu spowodowany wyczerpaniem się salda jest bardzo uciążliwy.

Oferty Nju Mobile na kartę

Telefon na kartę to dobre rozwiązanie dla:

  • Uczniów, Studentów, Osób Niepełnoletnich
  • Osób bez stałych dochodów
  • Seniorów
  • Osób korzystających z telefonu nieregularnie
  • Osób potrzebujących telefon na krótki czas bez formalności

Smartfon na abonament

Telefon na abonament to druga opcja, dla tych którzy chcą mieć nieograniczone możliwości kontaktu z innymi, o każdej porze dnia i niezależnie od salda. Jest to popularniejsza opcja wśród dorosłego społeczeństwa. Wybierają ją ludzie, którzy nie mogą sobie pozwolić na choćby chwilowe odcięcie od możliwości wykonywania połączeń czy wysyłania smsów. Nawet jeśli użytkownik abonamentowy przekroczy dostępny limit, będzie mógł zadzwonić lub wysłać smsa, a do jego rachunku doliczone zostaną dodatkowe opłaty. W praktyce większość obecnych umów zawieranych z operatorami telefonii komórkowej zakłada nielimitowane rozmowy, smsy i mmsy. Zapas Internetu również wystarcza 90% społeczeństwa. W przeciwieństwie do Prepaid tutaj mamy do czynienia z płatnościami stałymi raz w miesiącu na podstawie rachunku wystawianego przez operatora. Mamy do wyboru abonament z telefonem lub abonament bez telefonu. W przypadku, gdy zdecydujemy się na wybór rozwiązania z nowym telefonem rata miesięczna wzrośnie o koszt telefonu (podzielona na 12 lub 24 miesiące). W tym modelu poza abonamentem kupujemy niejako telefon na raty.

Oferty Nju Mobile na abonament

Abonament telefoniczny to dobra opcja dla:

  • Osób, które chcą mieć stały dostęp do korzystania z usług telefonii komórkowej
  • Ludzi, którzy wolą zapłacić raz w miesiącu ratę i nie martwić się o uzupełnianie salda
  • Nie jest dla nich problemem wiązanie się umową z firmą telefonii komórkowej na 12 lub 24 miesiące

Osoby, które szukają tani abonament z telefonem powinny zainteresować się ofertą NJU Mobile. Nie ma konieczności podpisywania długoterminowej umowy. Jest za to dużo wygodniejsza umowa na czas nieokreślony z możliwością zerwania w dowolnym momencie. Poza tym klient płaci tylko za to co zużył. Jeśli nic nie zużył to nie zapłaci nic. Jeśli zużył więcej niż to co w umowie, to i tak płaci tylko tyle ile w umowie.

Kupony rabatowe Nju Mobile

Wybierz odpowiednią dla siebie ofertę i zacznij w pełni korzystać ze swojego telefonu!