Jaką golarkę elektryczną wybrać

 

Mimo panującej ostatnio mody na zapuszczanie brody, golenie w dalszym ciągu jest czynnością higieniczną, którą codziennie wykonują mężczyźni na całym świecie. Gładka, pozbawiona zarostu twarz uchodzi za schludną, ukazuje rysy i często odmładza wizerunek. Większość Panów musi golić się codziennie. Używanie tradycyjnych maszynek może być kłopotliwe, zwłaszcza dla tych użytkowników, których natura obdarzyła twardym, ciemnym zarostem lub tych, którzy miewają problemy skórne związane z podrażnieniami.

Doskonałym rozwiązaniem w tym momencie może okazać się elektryczna golarka męska. Dobre golarki męskiestają się coraz bardziej dostępne. Warto zweryfikować dostępne na rynku oferty, aby ostatecznie zakupić sprzęt, którego możliwości będą spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Wybór golarki elektrycznej powinien być przemyślany. Należy najpierw spróbować określić rodzaj zarostu, zastanowić się nad częstotliwością golenia i założyć budżet, w ramach którego zawęzilibyśmy poszukiwania docelowego urządzenia.

Zdjęcia golarki i akcesoriów do pielęgnacji brody

Jedno jest pewne: zakup golarki elektrycznej to jedna z najlepszych inwestycji. Komfort użytkowania połączony z możliwością osiągnięcia zadowalającego efektu wizualnego i oszczędność czasu, to tylko niektóre z zalet, z jakimi wiąże się rezygnacja z tradycyjnych metod golenia. Na rynku mamy do czynienia z dziesiątkami modeli, dlatego przed zakupem, dobrze by było porównać oferty i sprawdzić polecane golarki na forach internetowych i branżowych blogach. Wybór jest na tyle duży, że każdy, kto zechce zacząć swoją przygodę z używaniem golarki elektrycznej, na pewno znajdzie coś dla siebie.

Jaka golarka do twardego zarostu

Rodzaj zarostu jest kwestią indywidualną i każdy rodzaj owłosienia wymaga odpowiedniego podejścia. Gęstość i grubość zarostu warunkuje częstotliwość golenia. Istnieją panowie, którym w celu uzyskania efektu gładkości wystarczy golić się co kilka dnia, są też tacy, którzy musieliby golić się nawet… dwa razy dziennie! Jeśli owłosienie na Twojej twarzy jest twarde i nieregularne, nie musisz od razu poddawać się i planować zapuszczanie brody. Oferta produktów do golenia, jest na tyle szeroka, że wystarczy znaleźć odpowiedni kosmetyk zmiękczający i postarać się, aby w łazienkowym przyborniku znalazła się golarka elektryczna męska do twardego zarostu.

Golarka na twardy zarost powinna mieć większą ekspozycję ostrza, dzięki czemu sam zabieg golenia będzie efektywniejszy. Jaka powinna być najlepsza golarka męska na twardy zarost? Ważne jest, aby głowica golarki umożliwiła cięcie włoska tuż przy skórze – twarz będzie wtedy dłużej wyglądała na gładką.

Mężczyzna przygotowywany do golenia

Golarka foliowa czy rotacyjna

Obecnie na rynku można spotkać dwa rodzaje golarek: golarki rotacyjne i foliowe. Te pierwsze posiadają najczęściej okrągłe, poruszające się niezależnie od siebie głowice. Golenie polega na tym, że zarost przechodzi przez otwory, a następnie jest przycinany. Zaletą golarek rotacyjnych jest to, że pozwalają na golenie ruchem okrężnym po całej twarzy. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy zmagają się z nieregularnym włosieniem lub których zarost, na przykład na szyi, rośnie w różnych kierunkach.

Innym wyborem jest golarka męska foliowa. Nazwa związana jest ze specyficzna budową głowicy: ostrza pokryte są folią, która posiada otworki. Te z kolei podnoszą włos ku górze i stanowią rodzaj bariery między skórą a ostrzami. Golenie przy pomocy golarki foliowej wymaga prowadzenia ruchu w linii prostej, przy czym pozwala zaoszczędzić sporo czasu, bo zazwyczaj wystarczy przejechać przez obszar golenia tylko raz. Golarka foliowa będzie idealna dla mężczyzn o krótkim zaroście, praktykujących codzienne golenie.

Ile kosztuje golarka elektryczna

Po wpisaniu do  wyszukiwarki „elektryczna maszynka do golenia cena”, można otrzymać kilka odpowiedzi. Ceny golarek elektrycznych są bardzo zróżnicowanie: zaczynają się już od kwot poniżej stu złotych, za najdroższe z kolei można zapłacić nawet ponad tysiąca. Fakt jest taki, że można zakupić naprawdę dobry sprzęt za rozsądne pieniądze. Wystarczy tylko trochę poszukać.

Sprawdź aktualne kupony promocyjne do sklepów, w których kupisz golarkę elektryczną w atrakcyjnej cenie:

Powiązane artykuły