Egzotyczne podróże

 

Gdy mówimy o wakacjach, z reguły mamy na myśli lato: wyższe temperatury, dłuższy dzień i słoneczną pogodę. Co zrobić, gdy panujące za oknem warunki nie zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu? Trudno Tobie wytrzymać kolejne miesiące i z utęsknieniem wypatrujesz wiosny? Nie musisz już skreślać dni w kalendarzu w oczekiwaniu na lepszą aurę – rozwiązaniem na załapanie dodatkowych promieni słońca w okresie słoty i mrozu mogą być… wczasy zimą w ciepłych krajach.

Turystyka egzotyczna staje się coraz bardziej popularna i dostępna. Warto zweryfikować oferty proponowane przez biura podróży lub spróbować zorganizować taką wycieczkę na własną rękę – w tym drugim przypadku warto zainspirować się wpisami opublikowanymi na przykład na blogach podróżniczych. Można znaleźć tam masę wiadomości na temat tego, w jaki sposób przygotować wyprawę i co jest potrzebne, by odwiedzić ciepłe kraje zimą. Przy odpowiedniej organizacji, okazuje się, że egzotyczne kierunki nie są wcale tak odległe, jak mogło wydawać się na początku. Wystarczy jedynie określić budżet i poświęcić nieco czasu na kwestie logistyczne, a plaże, opalenizna i drinki z palemką w środku zimy będą w zasięgu naszej ręki!

Zdjęcie kobiety na egzotycznych wakacjach

Wycieczki egzotyczne

Przy podejmowaniu decyzji o wybraniu się na urlop, w pierwszym kroku najlepiej określić cel podróży. Należy pamiętać o tym, że gdy w Polsce często panuje mróz i zalega śnieg, na południowej półkuli lato trwa w najlepsze! Doskonałym pomysłem może okazać się wycieczka do Australii. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy przyrody i aktywnego wypoczynku, jak i Ci, którzy nie wytrzymają długo bez zgiełku dużego miasta. Podczas pobytu w Australii obowiązkowo trzeba odwiedzić Sydney i zobaczyć na własne oczy słynny budynek opery wpisany na listę Unesco. Fani natury będą zachwyceni z kolei wizytą w Parku Narodowym Featherdale, w którym żyją unikatowe gatunki zwierząt, takie jak kangury, koala i psy dingo.

Od kilku lat w okresie Świąt Bożego Narodzenia popularne stały się wycieczki na Sri Lankę. Nic w tym dziwnego – po ustąpieniu pory deszczowej, od grudnia do marca, wyspa dosłownie kwitnie. W tym sprzyjającym czasie byłoby grzechem nie odwiedzić jednego z parków narodów, a aktywniejsi chętnie wybiorą się na wspinaczkę na Górę Adama lub zwiedzą ruiny starożytnego pałacu na Lwiej Skale.

Jeśli Wasze myśli kierują się ku Bliskiemu Wschodowi, świetnym rozwiązaniem może być wycieczka do Omanu. Zasmakujesz tu prawdziwego orientu: oprócz doskonałej kuchni, będziesz mógł podziwiać oryginalną architekturę i zachwycić się niespotykaną w Europie przyrodą lub spędzić czas na… pustyni.

Marzysz o egzotyce i poznawaniu innych kultur? Wycieczka do Tajlandii będzie idealna! Przyjemna pogoda będzie zachęcała do spacerów i zwiedzania: obowiązkowymi pozycjami do odhaczenia na wakacyjnej liście są Bangkok i Chiang Mai. Błogie chwile odpoczynku można celebrować na jednej z pięknych tajlandzkich plaż.

A może chodzi Tobie po głowie Afryka? Wycieczka do Tanzanii będzie wskazana dla miłośników dzikich zwierząt. Właśnie w grudniu trwa jeden z etapów Wielkiej Migracji – podczas safari będziesz mógł zaobserwować w naturalnych warunkach gatunki, które dotychczas widziałeś w ogrodach zoologicznych. Spełnieniem marzeń o poznaniu Afryki może być też wycieczka do RPA: zobaczysz tu piękne plaże, dziką przyrodę i będziesz mógł zwiedzić piękny Kapsztad. Który z kierunków wybierzesz?

Lot balonów nad malowniczym krajobrazem

Jak znaleźć hotel

Nie wiesz od czego zacząć? Skarbnicą wiedzy jest tutaj Internet! Zaprawieni w bojach podróżnicy na swoich profilach i blogach, często zdradzają, jak szukać tanich hoteli. Warto też korzystać z wszelkiego rodzaju porównywarek, dzięki którym szybko nauczysz się, jak rezerwować hotel – sprawdzisz cenę, a także będziesz miał dostęp do wizualizacji wskazanego przez Ciebie miejsca. Dobrym pomysłem są rezerwacje przez Booking – wskaż miejsce i termin pobytu, określ budżet, a w kilka chwil dotrzesz do miejsc, w których będziesz mógł w komfortowych warunkach spędzić swoje egzotyczne wakacje.

Sprawdź kupony promocyjne Booking.com i zarezerwuj niezapomniane wakacje:

Powiązane artykuły