Co kupić na dzień babci?

 

Dzień Babci to ważne wydarzenie w kalendarzu świąt. Żadnemu wnukowi wdzięcznemu dziadkom za pomoc w wychowaniu nie wolno zapominać o 21 stycznia. Tym bardziej, że babcie pamiętają i czekają tego dnia na swoich wnuków, często pieką ciasto i od samego rana ustawiają krzesła obmyślając gdzie, kto usiądzie przy stole. Nie możesz zatem zawieźć swojej babci. W tym artykule przedstawimy pomysły na prezent dla babci, zarówno te praktyczne, jak i bardziej gadżeciarskie.

Pamiętaj, że upominek dla babci nie musi być drogi. Jeśli jesteś jednak wnukiem już pracującym, a co więcej dobrze sytuowanym, wręczanie najtańszego prezentu nie jest dobrym pomysłem. Nawet przez kochającą babcię może być odebrany jako brak szacunku. Sytuacja ta nie dotyczy oczywiście dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych wnuków, którzy ledwo wiążą koniec z końcem. Idealny prezent dla babci nie istnieje, bo każda jest inna. Niektóre babcie preferują praktyczne prezenty wykorzystywane w życiu codziennym, a inne wolą sentymentalne i personalizowane upominki. Sprawdźmy zatem co mamy do dyspozycji.

Prezent dla babci

Personalizowane prezenty na dzień babci

Ta gama prezentów mocno rozwinęła się w ostatnich latach. Nie jest jednak nowością, a zmienił się jedynie jej charakter. Kiedyś personalizowane prezenty tworzyło się ręcznie, wyszywało napisy, naklejało zdjęcia, formowało kubki. Dziś wszystko można kupić online, bez wychodzenia z domu, a ogrom wyboru sprawia, że każdy znajdzie coś dla swojej babci. Przykładowe prezenty personalizowane to:

  • Kubek na dzień babci ze zdjęciem – jeden z najpopularniejszych prezentów dla babci. W wielu sklepach internetowych wystarczy wybrać wygląd kubka i przesłać swoje zdjęcie, a na owym kubku pojawi się Twoja fotografia. Pamiętaj, że jest to prezent personalizowany, a zatem lepiej zamówienie złożyć z odpowiednim wyprzedzeniem.
  • Koszulka na dzień babci – zwykle są to koszulki ze śmiesznym lub wychwalającym babcię napisem. Można kupić gotowe koszulki z nadrukiem, ale również złożyć zamówienie na dedykowany napis wymyślony przez siebie. Pamiętaj, że kupując koszulkę z napisem zrób wcześniej wywiad co do rozmiaru noszonego przez babcię.
  • Inne gadżety na dzień babci – do popularnych prezentów tego typu należą również poduszki z grawerem lub zdjęciem, magnesy na lodówkę ze zdjęciem, statuetka dla najlepszej babci i wiele innych.

Pamiętaj, że nie wszystkie babcie ucieszą się z takiej formy. Jest to raczej prezent dla młodej babci, te bardziej tradycyjne będą wolały coś mniej nowoczesnego.

Sprawdź kody rabatowe i promocje na Dzień Babci

Praktyczny prezent dla babci 

Tego typu prezenty ucieszą wszystkie babcie, które lubią prezenty wykorzystywane w życiu codziennym. Są one często większym wyzwaniem dla wnuków, bo trzeba więcej wiedzieć o swojej babci, ale mimo wszystko warto się postarać. Poniżej kilka pomysłów od nas:

  • Szlafrok dla babci – miły w dotyku, ciepły szlafrok może okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. I wcale nie musi być nadruku ani zdjęcia. Dowiedz się jaki rozmiar kupić, jaki kolor preferuje babcia. Może okazać się, że w kupionym przez Ciebie szlafroku babcia będzie chodzić po domu o poranku i wieczorami dobrze wiedząc, że dostała go od Ciebie.
  • Ręcznik na dzień babci – ręcznik to niezawodny prezent, który zawsze się przyda. Ręczniki się zużywają podczas prania, tracą swój wygląd, a zatem raz na jakiś czas trzeba je wymienić. Ręcznik z nadrukowanym imieniem lub ulubionym przysłowiem babci może być dobrym pomysłem.
  • Album na zdjęcia na dzień babci – pamiętaj, że babcie nie zawsze sprawnie operują w smartfonie w poszukiwaniu zdjęć swoich wnuków, a często chcą się pochwalić gościom swoimi pociechami. Kup album, włóż do niego ważne zdjęcia rodzinne, a masz gwarancje, że będzie on z dumą przechowywany w szufladzie. Babcie lubią wracać wspomnieniami i przeglądać tego typu albumy zdjęciowe.
  • Biżuteria na dzień babci – prezent może się sprawdzić pod warunkiem, że dobrze znasz swoją babcię i wiesz jaki typ biżuterii nosi. Jeśli nie masz pewności, lepiej odpuść sobie ten trudny, choć piękny prezent.

Niezależnie na jaki prezent się zdecydujesz, jest jeszcze dodatek, o którym warto pamiętać. Kwiaty na dzień babci to podstawa. Nie musi być duży bukiet, ale zadbaj o to, aby tego symbolu wdzięczności nie zabrakło podczas obdarowywania swojej ukochanej babci.

Sprawdź kupony rabatowe w sklepach, w których kupisz opisane wyżej prezenty:

  • Colorland - personalizowane kubki, albumy, fotoksiążki
  • Megakoszulki - personalizowane koszulki, szlafroki i gadżety
  • W. KRUK - biżuteria
Powiązane artykuły