Buty Adidas do biegania

 

Marka Adidas bez wątpienia jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w świecie sportu. Historia oraz wyniki sprzedaży pokazują, że Adidas i Nike to 2 największe firmy oferujące odzież i obuwie sportowe. W tym artykule skupimy się na tej pierwszej, a pod lupę weźmiemy Adidasy do biegania. W tej kategorii sportowej marka ma sporo sukcesów, a najwięksi biegacze na świecie dumnie prezentują  podczas zawodów buty marki Adidas.

W swojej kolekcji Adidas ma zarówno buty dla początkującego biegacza, jak i buty minimalistyczne do biegania, imitujące bieganie na boso. Te pierwsze wskazane są przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem lub ważą zbyt dużo, aby zdecydować się od razu na obuwie bardziej profesjonalne. Buty dla początkujących charakteryzują się przede wszystkim dobrą amortyzacją. Nie chodzi w nich o wynik sportowy, dobry czas, a przede wszystkim o bezpieczeństwo stawów. Zupełnie inne cechy mają buty minimalistyczne. Są one zbyt wymagające dla początkujących, bo nie posiadają systemów wsparcia. Biega się w nich naturalnie i można ćwiczyć poprawną technikę biegu. Warunkiem jest jednak niska waga (na pewno poniżej 85kg) oraz stosunkowo niska kontuzjogenność.

W swojej ofercie marka ma również tak zwane buty startowe Adidas. Przeznaczone one są dla minimum średnio zaawansowanych biegaczy, tych którzy startują w zawodach. Nadają się idealnie na szybki trening lub krótkie zawody.

Buty do biegania Adidas Ultra Boost

Sprawdź kupony rabatowe do sklepu Adidas

Obuwie do biegania Adidas jest wykorzystywane przez wielu biegaczy. Wśród polskich zawodników, którzy albo w przeszłości albo do dnia dzisiejszego biegają w Adidasach należy wymienić między innymi Dominikę Stelmach, jedną z najlepszych polskich biegaczek długodystansowych, która nie tylko wygrała Mistrzostwa Polski w maratonie, ale zwyciężyła również Wings For Life. Również w barwach Adidasa Wings For Life wygrał Bartosz Olszewski.

Ze światowych sław w Adidasach rekord świata w maratonie w 2008 roku pobił słynny Haile Gebrselassie, ale to nie koniec. Adidas ma na koncie jeszcze późniejsze 5 innych rekordów świata w maratonach oraz ponad 150 zwycięstw w najważniejszych imprezach biegowych na świecie.

Buty marki Adidas, a zwłaszcza modele Adizero, uznawane są za niezwykle szybkie buty, wręcz stworzone do pobijania rekordów świata. Uchodzą wśród profesjonalnych biegaczy za wzór do naśladowania dla innych marek. Z pewnością duży w tym udział legendarnego, japońskiego projektanta butów Toshiaki Omori, który współpracuje z marką Adidas od 1999 roku.

Adidas buty do biegania

Jeśli zadajesz sobie pytanie jakie buty do biegania wybrać i czy Adidas to będzie dobry wybór, naszym zdaniem nie ma co się zastanawiać. Modele butów Adidas do biegania to nie tylko dobra reklama i marketing, ale potwierdzone wynikami sportowymi sukcesy. Poniżej prezentujemy kilka, popularnych modeli butów, które aktualnie można kupić w sklepie Adidas.

  • Ultraboost 21 – sznurowany model o idealnym dopasowaniu do stopy. Zastosowana cholewka Adidas Primeknit+. But wyposażony w tekstylną wyściółkę, Podeszwa środkowa obniżona o 10mm. Buty ważą 340 g i można je kupić za niewiele powyżej 700 zł
  • buty Adidas Runfalcon – bardzo popularne i chętnie kupowane buty przez początkujących biegaczy. Dobra trakcja na mokrych nawierzchniach oraz przewiewna cholewka, a także lekka konstrukcja sprawiają, że początkujący amatorzy biegania będą zadowoleni. Buty kosztuję niewiele ponad 200 zł.
  • Galaxar Run Adidas – kolejne bardzo dobre buty do biegania dla początkujących. Sprężysta amortyzacja i cholewka z siateczki sprawiają, że chce się w nim przebiec wiele kilometrów. Co ciekawe te buty są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Ich cena to około 300 zł.
  • Adidas Duramo SL – ten model przewidziany jest nie tylko dla biegaczy, ale również innych sportów. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim uniwersalności. Buty zapewniają komfort podczas biegania, ale również podnoszenia ciężarów czy hobbystycznych gier zespołowych. Amortyzacja w tym bucie jest delikatna, ale zabezpiecza biegacza przed kontuzją. Buty kosztują około 200 zł
  • Adidas Takumi SEN – wchodzimy w gamę produktów z legendarnej seii Adizero. Buty dla zawodowców, którzy chcą uzyskać dobry czas w dniu zawodów. Opracowana technologia jest kompromisem pomiędzy dynamiką biegania a amortyzacją. Buty można kupić za niecałe 700 zł
  • Adidas Adizero Boston 9 – bardzo popularne buty wśród profesjonalistów. Lekkie, skonstruowane z myślą o szybkości oraz dużych odległościach. Można w nich pokonać każdy dystans. Kosztują około 600 zł.

Sprawdź kupony rabatowe do sklepu Adidas

Życzymy udanych zakupów i mistrzowskich wyników!

Powiązane artykuły