Popularne marki odzieżowe

 

Kupując odzież bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, co kupujemy oraz jaka jest historia firmy projektującej i produkującej odzież. Niektóre marki kojarzymy bardziej, inne mniej, jednak brakuje szerszego rozeznania w temacie. Naszym zdaniem warto chociaż w minimalnym stopniu zapoznać się z wiedzą dotyczącą marek odzieżowych, aby wiedzieć za którą metkę warto zapłacić więcej.

Najpopularniejsze marki odzieżowe są znane na całym świecie. Globalny zasięg sprawia, że notują gigantyczne przychody. Pieniądze jednak nie wzięły się znikąd. Popularne firmy odzieżowe pracowały na sukces przez długie lata. Poniżej zaprezentujemy w bardzo dużym skrócie wybrane marki. I choć chcielibyśmy zaprezentować około 1000 różnych firm produkujących odzież, na potrzeby niniejszego artykułu wybierzemy tylko wybrane.  Postaramy się zrobić w niedalekiej przyszłości kontynuację i opisać również inne. Informacje o markach nie będą opisem oferty, a przedstawimy je bardziej w formie ciekawostek. Wszystkie poniższe marki odzieżowe są godne zaufania i należą do potentatów w swojej dziedzinie.

Kobieta niosąca torby z zakupami

Sportowe marki odzieżowe

  • Odzież sportowa Nikejedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek produkujących odzież i obuwie sportowe. Powstała w 1964 roku, a jej twórcami są biegacz średniodystansowy oraz trener lekkiej atletyki. Początkowy budżet marki wynosił 1200 dolarów. Dziś po przeszło 50 latach otwierane są sklepy na całym świecie, a markę reklamują największe gwiazdy sportu z Michaelem Jordanem na czele. W Nowym Jorku powstał 5-piętrowy salon o powierzchni 4,5 tyś metrów kwadratowych. To gigantyczny sklep pokazujący jak wielką i cenioną marką jest dziś Nike. Odzież Nike uchodzi za wygodną, trwałą i praktyczną.
  • Odzież sportowa Adidas – niemiecka marka powstała niemal 100 lat temu, bo w 1924 roku. Jej założycielami byli bracia Dassler. Początkowo odbiorcami odzieży byli żołnierze Wehrmahtu, dziś są to jednak największe gwiazdy światowego sportu. Popularne 3 paski charakteryzujące produkty marki Adidas są znane niemal każdemu człowiekowi na świecie. Globalna marka sportowa tworzy obuwie i odzież najwyższej jakości, dzięki czemu gwiazdy sportu chętnie godzą się na promowanie firmy Adidas. Pierwszym znanym sportowcem, który wygrał 4 złote medale olimpijskie mając na nogach buty Adidas był słynny Jessie Owens.
  • Odzież sportowa Puma – nie wszyscy wiedzą, że Puma i Adidas mają wspólne korzenie. Otóż nie mniej znana dziś marka to odłam marki Adidas, powstała na bazie kłótni braci Dassler. Na mocy rozłamu Adolf Dassler pozostał przy marce Adidas, natomiast Rudolf Dassler stworzył markę Puma. Na Mundialu w 1970 słynny Pele zdobył tytuł Mistrza Świata grając w butach tej marki. Dziś Puma współpracuje z wieloma klubami piłkarskimi, tenisistami oraz innymi gwiazdami sportu, a ambasadorką marki w 2015 roku została Rihanna. Słysząc słowo Puma, możesz oczekiwać wysokiej jakości.

Modne marki odzieżowe

  • Odzież Calvin Klein – firma oferuje odzież lifestylową często o minimalistycznej estetyce. Historia sięga 1968, a jej twórca jest wybitny projektant mody – Calvin Klein. Marka sukces zawdzięcza przede wszystkim nowatorskim pomysłom oraz przełamywaniu norm obyczajowych. Oryginalne, niecodzienne ubrania zyskały dużą popularność w Nowym Jorku, a to pozwoliło marce stać się globalnym potentatem. Dziś Calvin Klein to nie tylko odzież, ale również obuwie, torebki, zegarki i inne dodatki.
  • Ubrania Michael Kors – marka założona przez genialnego projektanta, uwielbianego zwłaszcza przez kobiety. Już w wieku 5 lat zaprojektował suknie ślubną. Jego firma w początkowych latach kariery splajtowała, ale wrócił ze zdwojoną siłą. Dziś Michael Kors to potężna firma oferująca odzież ready to wear dla Pań i Panów. Poza tym wysokiej jakości obuwie, zegarki, torebki a także zapachy. Michael Kors kupił za 2,1 mld dolarów słynny dom mody Versace. Choćby to świadczy o tym, jak wiele dla świata mody znaczy to nazwisko i jego logo.
  • Odzież Tommy Hilfiger – styl tego projektanta spełniającego amerykański sen pasuje najlepiej do wizerunku studentów prestiżowych amerykańskich uczelni. Podstawą stylu są koszulki polo, kamizelki i swetry oraz spodnie typu chinos. W kampaniach tej marki wystąpili między innymi Snoop Dog, Dawid Bowie, Leonardo di Caprio czy Michael Jackson. Za sukcesem marki stoi nie tylko talent, ale również bardzo dobry marketing, zmysł właściciela do biznesu oraz bardzo bogaci inwestorzy, których Tommy Hilfiger potrafił pozyskać.
  • Odzież Armani – wybitny projektant mody, którego majątek przekracza dziś 9 miliardów dolarów stworzył nowy wizerunek mężczyzny i munduru. Dodał mu nieco luzu zachowując przy tym elegancję. Rozpiął swoim modelom koszulę pod szyją, a pod marynarkę założył zwykły t-shirt. Jak na tamte czasy była to rewolucja.

Zegarek Calvin Klein

Luksusowe marki odzieżowe

  • Chloe ubrania – dom mody założony w Paryżu w 1952 uchodzi za ikonę mody. Mówi się, że to założycielka marki Chloe, Gaby Aghion jest autorką pojęcia ready-to-wear. Dom mody zyskał ogromną sławę w latach 70-tych. Fankami Chloe były między innymi Brigitte Bardot czy Jackie Kennedy. Dziś z marką związane są najsławniejsze postacie świata mody. Poza odzieżą dla kobiet, marka oferuje również zapachy, torebki oraz inne dodatki.
  • Ubrania Chanel – domy mody powstał w 1909 roku i uchodzi za brand, który kreuje światową modę. Każda kolekcja odnosi sukces i staje się wyznacznikiem szyku i stylu. W latach 30-tych XX wieku w ubraniach Chanel pokazywały się wszystkie księżniczki europejskie. Następnym krokiem było wejście do Hollywood. Marka przez niemal 100 lat istnienia poszerzała swoje imperium o nowe produkty. Obecnym głównym projektantem Chanel jest słynny Karl Lagerfeld.
  • Bottega Venetta ubrania – luksusowa marka założona we Włoszech w 1966 roku. Swoją sławę zyskała głównie dzięki produktom ze skóry. Ręcznie robione torebki kosztują dziś nawet ponad 5000 dolarów i są pożądane przez takie sławy jak Miley Cyrus, Reese Whitersoon czy Cameron Diaz. Marka posiada ponad 140 sklepów na całym świecie. Bottega Venetta to nie tylko odzież i torebki, ale również zapachy.

Sprawdź kupony promocyjne do sklepu, w którym znajdziesz popularne marki odzieżowe:

Powiązane artykuły