Co kupić dziadkowi na dzień dziadka?

 

Dzień Dziadka wpisał się na stałe do polskiego kalendarza świąt i jest jednym z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku. Pamięć o osobie, która włożyła wiele wysiłku w wychowanie Twoich rodziców, a potem również Ciebie jest bardzo ważna. Pamiętaj, że dziadkowie w większości przypadków są bardzo wrażliwi i czekają na Ciebie w tym dniu. Nie możesz ich zawieść. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie „co można kupić dziadkowi?” I choć często pytając dziadków co by im się przydało, słyszymy w odpowiedzi, że oni już wszystko mają, bo przez całe życie dorobili się wszystkiego, to nie jest to prawdą. Mówią tak, by nie narażać Cię na koszty. Jest mnóstwo rzeczy, które im się przydadzą. Jak zatem określić fajny prezent dla dziadka?

Jeśli mowa o najmłodszych wnukach bez wątpienia najbardziej ucieszą dziadka prace plastyczne wykonane ręcznie przez pociechę. Laurka dla dziadka na dzień dziadka, w którą wnuki włożyły wiele wysiłku cieszą najbardziej. Te pamiątki najczęściej są dumnie eksponowane w widocznym miejscu na komodzie. Po czasie są chowane w specjalnej teczce i traktowane jako skarb. 

W przypadku starszych wnuków, dla których rysowanie laurki nie przystoi, a którzy mają pieniądze by kupić dziadkowi prezent, można pokusić się o większą analizę. Dużo zależy od budżetu, bo to on określa w jakiej kategorii prezentów będziemy się poruszać. Jeśli uznasz, że dziadkowi przydałby się prezent droższy niż posiadany przez Ciebie budżet, porozmawiaj z rodzeństwem i kuzynostwem na temat wspólnego złożenia się na prezent od wnuków. Przykładem takiego prezentu jest telefon komórkowy dla seniora. Oczywiście pod warunkiem, że dziadek nie jest fanem nowoczesnych technologii i nie posiada najnowszego iPhone’a. Komórka dla dziadka to zwykle najprostsze w obsłudze telefony z dużymi, tradycyjnymi przyciskami i dużym ekranem. Coraz więcej seniorów jest jednak skorych do nauki, a więc w grę wchodzą również proste smartfony dotykowe.

Sprawdź kody rabatowe i promocje na Dzień Dziadka

Jeśli chcesz postawić na użyteczny prezent dla swojego dziadka, masz cały przekrój prezentów, które na pewno mu się przydadzą. Przykładowe pomysły z tej kategorii prezentów to:

  • koszula i krawat
  • zestaw krzyżówek
  • kosmetyki
  • książki

blog-dzien-dziadka.jpg

Jaki prezent dla dziadka? 

Poniżej prezentujemy pomysły na prezent dla dziadka w zależności od cech usposobienia Twojego dziadka. W oparciu o te założenia łatwiej dokonać wyboru. Należy pamiętać, że każdy dziadek jest nieco inny, dlatego najlepszy prezent dla dziadka to taki, który jest dopasowany do jego hobby lub charakteru.

Oryginalny prezent dla dziadka – ta gama prezentów opiera się na nietuzinkowości samego pomysłu. Jeśli Twój dziadek nie lubi sztampowych rozwiązań, czuje się młodo i korzysta z życia możesz ufundować mu bardziej „szalony” prezent. Oczywiście z umiarem i rozwagą, wszak wiek i stan zdrowia mogą nie pozwalać na skoki na bungee i tym podobne. Ufundowanie wyjścia do restauracji japońskiej czy arabskiej, posmakowanie dań i win których nie miał okazji skosztować, wizyta w nowo otwartym centrum SPA,  bilet na mecz ulubionej drużyny, nietuzinkowy masaż, którego nigdy nie próbował to tylko niektóre pomysły na oryginalny prezent.

Elegancki prezent dla dziadka – do tej kategorii zaliczają się przedmioty ładne i dostojne. Jeśli Twój dziadek jest miłośnikiem eleganckiego stylu sprawdzonymi pomysłami są elegancki szal, elegancki długopis, elegancki zegarek w przypadku większego budżetu czy na przykład ładna karafka na wino.

Tanie prezenty na dzień babci i dziadka – są dziadkowie, którzy liczą każdy grosz, nawet jeśli nie mają takiej potrzeby. Sprezentowanie takiemu dziadkowi kosztownego prezentu sprawi, że będzie to bardzo negatywnie przeżywał. Taki typ dziadka najbardziej ucieszy dosłownie upominek na dzień dziadka, a i tak powie, że po co generować koszty. Wśród niedrogich prezentów mamy do wyboru na przykład bilet do kina, kubek z dedykowanym napisem, płyta CD lub winylowa, podkładki pod kubek z dedykacją czy na przykład miniaturowy samochód „syrenka” który przypomni dziadkowi lata młodości.

Sprawdź kupony rabatowe w sklepach, w których kupisz opisane wyżej prezenty:

Powiązane artykuły