Czy warto kupić odkurzacz automatyczny?

 

Odkurzacze automatyczne zrewolucjonizowały rynek sprzętu do odkurzania  i są coraz chętniej wybierane przez klientów dużych sieci sklepowych ze sprzętem AGD. Ich największą zaletą jest to, że potrafią sprzątać dokładnie a przy tym pozwalają nam zaoszczędzić tak cenny czas.

Roboty sprzątające działają w oparciu o specjalne czujniki zamontowane przy obudowie. Dzięki nim potrafią poruszać się po domu, bardzo sprytnie omijając wszelkie przeszkody. Algorytmy sprzątania i poruszania się zaimplementowane do automatycznych odkurzaczy sprawiają, że człowiek nie musi ingerować w ich pracę. Wystarczy włączyć naładowany odkurzacz samosprzątający i wrócić do niego po zakończonym procesie sprzątania. Co ciekawe niektóre modele mają wbudowaną specjalną podczerwień, dzięki której w momencie rozładowywania same podjeżdżają do miejsca naładowania. Dzięki temu nie ma możliwości, że podczas pracy  nasz odkurzacz samobieżny zostanie rozładowany.

Odkurzacz samoczyszczący

Odkurzacz automatyczny opinie

Robot do sprzątania to dla wielu podstawowy sprzęt AGD w domu. Trudno sobie dziś wyobrazić, aby miało tych produktów zabraknąć w ofercie każdego dużego sklepu z AGD. Odkurzacz samoodkurzający nadaje się do czyszczenia paneli, parkietów drewnianych, płytek,  chodników, dywanów strzyżonych czy okien i powierzchni szklanych. Czy warto zatem kupić odkurzacz automatyczny? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google zapytanie „robot odkurzacz opinie” a poznamy wiele ciekawych poglądów użytkowników tego typu sprzętu.

Zdecydowana większość z nich jest zadowolona z zakupu. Praktycznie każdy odkurzacz samosprzątający opinie ma dobre. Najczęściej padają wypowiedzi, w których podkreślany jest stosunek jakości do ceny. Nawet te najtańsze modele spełniają swoją funkcję. Ich użytkownicy nie mają wielkich wymagań wobec sprzętu za kilkaset złotych, jednak zaznaczają, że w ich mieszkaniach, dzięki robotowi jest znacznie czyściej.

Być może robot samosprzątający w 100% nie zastąpi odkurzacza tradycyjnego, ale zdaniem wielu użytkowników stan podłóg jest zdecydowanie lepszy właśnie po zakupie robota. Można spokojnie wyjść z domu i liczyć, że po powrocie podłoga będzie czysta, bez żadnych włosów czy zabrudzeń.

Odkurzacz robot cena

Jeśli chodzi o ceny robotów automatycznych jest ona oczywiście uzależniona od konkretnego modelu. Najtańsze modele bez automatycznego powrotu do bazy, z czasem pracy w przedziale 55-80 minut oraz pojemnością zbiornika 0,2-0,5 lita kosztują około 400 zł. Są to odkurzacze, które spełniają podstawową funkcję i pomagają zachować czystość w domu.

Przykładowy odkurzacz robot Samsung Powerbot z automatycznym powrotem do bazy oraz czasem pracy 60 minut, a także pojemnością zbiornika do 0,3 lita kosztuje około 1000 zł.

Podobnie kosztuje odkurzacz robot Electrolux Motion Sense z programatorem pracy, 3 programami czyszczenia oraz czujnikami przeszkód i automatycznym powrotem do bazy.

Nieco tańszy jest odkurzacz Raven EOA001 Smart Cleaner, który ma większą pojemność zbiornika, ale potrzebuje nieco więcej czasu aby naładować się i okazać gotowość do pracy. Ma za to aż 6 programów czyszczenia. Koszt to 899 zł.

Absolutną perełką na rynku jest za to iRobot Roomba S9+, który poza topowymi parametrami posiada również automatyczne opróżnianie pojemnika, co czyni go w pełni zautomatyzowanym robotem sprzątającym. Jego największą wadą jest w tej chwili cena. Trzeba za niego zapłacić około 5000 zł. Chyba, że uda Ci się upolować atrakcyjny rabat to na pewno zapłacisz mniej. Gdzie go szukać? Listę aktualnych promocji trwających w oficjalnym sklepie iRobot znajdziesz tutaj

Jedne z najniższych cen na rynku oferuje sklep Ole Ole i Media Expert. Sprawdź tutaj, czy mamy w ofercie aktualny kupon rabatowy na odkurzacze samoczyszczące w OleOle. Tutaj sprawdzisz kupony rabatowe do Media Expert.

porównanie odkurzaczy bezprzewodowych

Jaki robot sprzątający kupić?

Bardzo często wśród użytkowników robotów sprzątających pada pytanie – iRobot czy Samsung? Trudno oczywiście odpowiedzieć jednoznacznie. Większość modeli iRobota jest lżejsza od Samsunga, a to z jednej strony zaleta, ale też spora wada. Większa obudowa Samsunga Powerbota to również większe kółka oraz większa szczotka, a co za tym idzie większa swoboda poruszania się po grubym dywanie. Z kolei mniejszy iRobot łatwiej skrada się pod szafy i dochodzi do wszelkich zakamarków.

Jeśli chodzi o nawigację i inteligencje sprzątania, modele iRobota nie mają sobie równych. Tego typu odkurzacze zapamiętują trasy sprzątania i nie tracą czasu na ponowne odkurzanie tego samego skrawka. Podobnie jest jeśli chodzi o samą skuteczność sprzątania. Tu również przewagę ma iRobot zarówno nad modelem Samsunga, jak i Ravena czy Electroluxa.

Według nas odkurzacz iRobot Roomba oraz odkurzacz iRobot Braava to w tej chwili najlepsze roboty samosprzątające na rynku. Niewiele ustępuję im jednak Samsung Powerbot. Te 2 marki produktów warto z całą pewnością rozważyć przy zakupie automatycznego odkurzacza samosprzątającego.

Sprawdź kupony promocyjne na nowoczesne roboty sprzątające:

Powiązane artykuły