Monitor do gier do 1000 zł

 

Wybór monitora do gier w dość ograniczonym przedziale cenowym nie zawsze jest łatwy. Oczywiście wszystko zależy od oczekiwań i poziomu zaawansowania gracza. Maksymalna granica do 1000 zł dla zawodowca jest zdecydowanie za niska. Dla większości użytkowników 1000 zł jednak wystarczy, by kupić tak zwany tani dobry monitor. Grając w domowym zaciszu, raczej hobbystycznie, bez problemu znajdziemy ciekawe propozycje  za tę kwotę. Monitor do 1000 zł nie ma co się łudzić, nie będzie szczytem zaawansowania technologicznego, jednak nie znaczy to, że mamy w pełni odpuszczać z wymaganiami. Monitory gamingowe do 1000 zł w niektórych aspektach dorównują profesjonalnym odpowiednikom. Ważne zatem jest, aby przeanalizować jakie parametry są ważne i szukać monitora spełniającego nasze oczekiwania.

Monitor do gier - kody rabatowe

Monitory parametry

Kupując monitory do 1000 zł zwróć szczególną uwagę na kilka najważniejszych parametrów. To prawdopodobnie od tego zależeć będzie Twoje zadowolenie z zakupu.

  • Przekątna ekranu – mimo, że wielkość monitora zawsze dobiera się do indywidualnych potrzeb, to przyjmuje się, że minimalna przekątna powinna wynosić 24 cale
  • Częstotliwość odświeżania – to jeden z najważniejszych parametrów pozwalający płynnie grać w dynamiczne gry. Co do zasady im wyższa częstotliwość tym lepiej. Przyjmuje się, że dobre monitory posiadają odświeżanie 144Hz i wyższe.
  • Rodzaj matrycy i rozdzielczość - w monitorach dla graczy najczęściej występują matryce TV, VA oraz IPS i zwykle mamy wybór między tymi 3. Jeśli chodzi o rozdzielczość nie powinna być niższa niż Full HD.
  • Czas reakcji – im niższy tym lepiej. Polecany monitor dla graczy powinien cechować się czasem 1ms.
  • Liczba złączy – lepiej mieć więcej, bo nigdy nie wiemy do czego mogą się przydać. Z pewnością podstawą są DisplayPort i HDMI, ale nie zaszkodzi poszukać monitora również z portem USB.
  • Ergonomia – dobry monitor powinien być również regulowany tak ,aby uzyskać idealne położenie względem oczów grającego.

Polecane monitory gamingowe

Poniżej prezentujemy monitory dla graczy do 1000 zł, które naszym zdaniem zasługują na uznanie. Są też dobrze oceniane przez użytkowników. Większość z nich mieści się w budżecie bez specjalnej ceny promocyjnej, a niektóre są na granicy tej ceny i trzeba zapolować na okazję by zamknąć się w 1000 zł.

  • LG 27gl650f b – 27 calowy monitor dla graczy marki LG to dobra propozycja. W większości sklepów można go już dostać za 999 zł. Czas reakcji matrycy 1ms, odświeżanie 144 Hz, Monitor ma wbudowane 2 złącza HDMI oraz 1x DisplayPort. Atutem jest wąska ramka dodająca eleganckiego wyglądu. Do tego obraz Full HD i rozdzielczość 1920x1080. Naszym zdaniem za kwotę 999 zł to bardzo dobra propozycja.
  • Lenovo G27c-10 – ten model podobnie jak powyższy LG oferuje 27-calowy ekran z rozdzielczością 1920x1080. Czas reakcji to również 1ms, ale za to oferuje nieco lepsze odświeżanie, bo na poziomie 165 Hz. Jeśli chodzi o złącza mamy tu do dyspozycji 1x HDMI i 1x DisplayPort. Ten model Lenovo charakteryzuje się ponadto zakrzywionym ekranem. Podstawowa cena nieco przekracza 1000 zł, ale w promocjach większości dużych sklepów z elektroniką można kupić ten monitor za 999 zł.
  • AOC G2590FX tym razem nieco mniejszy, ale równie polecany monitor. Przekątna ekranu wynosi 24,5 cala. Czas reakcji matrycy to 1ms, a odświeżanie 144 Hz. Monitor trochę lepiej wygląda od opisywanych powyżej pod względem złączy. Posiada 2x HDMI, 1x DisplayPort oraz 1x VG. AOC wypada też nieco lepiej jeżeli chodzi o cenę, bo można go dostać za kwotę poniżej 900 zł. Ponadto funkcja AMD Freesync zminimalizuje opóźnienia obrazu. Według nas monitor jak na swoją cenę zasługuje na wyróżnienie.
  • GB2730HSU-B1 – model iiyama G-Master Black Hawk to również monitor o dobrych opiniach wśród graczy. Nieco tańszy i ze słabszym odświeżaniem obrazu na poziomie 75 Hz, jednak z wieloma innymi zaletami. Monitor 27 calowy posiada liczne złącza takie jak 2xUSB, 1x HDMI, 1x Display Port, 1xVGA. Posiada również takie funkcje jak: AMD FreeSync czy Pivot, a przede wszystkim ma wbudowane 2 głośniki, dzięki którym nie trzeba rozstawiać wokół monitora dodatkowych zestawów.

Sprawdź kupony rabatowe na monitory do sklepów:

Powiązane artykuły