Co można kupić na Dzień Dziecka?

 

1 Czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka, święto obchodzone szczególnie przez wszystkie Maluchy, ale nie tylko. Pamiętajmy, że Dzieckiem są również dorośli, którzy tego dnia też są obdarowywani przez swoich rodziców różnorakimi prezentami. Co kupić dziecku na Dzień Dziecka? To pytanie zadają sobie rodzice na całym świecie. Bardzo często odnoszą wrażenie, że ich dzieci mają już praktycznie wszystko i zakupy mogą być problematyczne. Nie jest to jednak aż taki problem. Z punktu widzenia dziecka nie ma takiej ilości zabawek, które w 100% zaspokoiły by jego żądze posiadania. Nie oznacza to jednak, że mamy rozpieszczać dzieci. Chodzi o sam fakt, że prezent nie powinien być aż tak problematycznym zagadnieniem. Z całą pewnością dzieci przez większość roku głośno mówią co im się podoba i co by chcieli mieć. Nie trzeba nawet robić żadnego szczególnego wywiadu, aby listę wymarzonych prezentów znać na pamięć.

Prezenty z okazji Dnia Dziecka bardzo często można kupić w specjalnie organizowanych promocjach przez sklepy internetowe. W maju pojawiają się również kody rabatowe na prezenty na Dzień Dziecka. Warto zatem śledzić okazje cenowe. Pamiętajmy, że dobry prezent dla dziecka to taki, który faktycznie sprawi mu radość, a nie będzie niechcianą zabawką edukacyjną. Jeśli dziecko wyraża chęć otrzymania książki lub wyjątkowo kreatywnej zabawki pobudzającej myślenie to prezent wydaje się trafiony. Jeśli dziecko nie lubi tego typu zabawek, nie róbmy nic na siłę. Z pewnością znajdziemy inny sposób na zainteresowanie dziecka nauką.

Dziecko rozpakowujące swój prezent z okazji Dnia Dziecka

Prezent dla dziewczynki na dzień dziecka

Większość dziewczynek ucieszy się z lalki. Pamiętajmy, że to już jednak nie te czasy, że kupimy jakąkolwiek lalkę. Wybór w tej chwili jest ogromny i może to być specjalna lalka z serii Barbie, lalka wzorowana na ulubionej postaci z bajki czy nawet upiorne lalki z serii Monster High. Warto w tym wypadku wiedzieć na jakim etapie jest dziewczynka. O ile w przypadku rodziców nie ma z tym problemu, to już wujek czy babcia powinni dopytać.

Dziewczynki lubią się również bawić w sklep, a więc zabawkowa kasa sklepowa powinna się spodobać. Podobnie plastikowa kuchnia, dzięki której dzieci symulują prawdziwe gotowanie. Mając nieco większy budżet warto rozważyć skrzynkę z kosmetykami dla dzieci. Dziewczynki nauczą się w ten sposób malować paznokcie i kilku innych trików upiększających. Oczywiście należy pamiętać, że są to nieinwazyjne kosmetyki dla dzieci.

 Dziewczynki lubią instrumenty muzyczne. Jeśli dziecko jeszcze nie jest na etapie zrozumienia prawdziwych instrumentów, można zakupić zabawkowe gitary, perkusje czy mikrofony. Dziewczynki podobnie jak chłopcy ucieszą się również z takich prezentów jak puzzle, gry planszowe czy klocki lego. Dobrym prezentem zawsze jest też nowy rowerek czy hulajnoga.

Prezenty na dzień dziecka dla chłopca

Choć świat zabawek poszedł w kierunku przedmiotów uniwersalnych, które ucieszą zarówno dziewczynkę, jak i chłopca to nadal są prezenty, które częściej kupujemy chłopcom. Samochód resorówka, samochód sterowany na pilota, koparka czy plastikowa śmieciarka to nadal domena chłopców. Chętnie kupowane są również zabawkowe narzędzia lub całe zestawy małego majsterkowicza.

Chcąc zachęcić chłopca do aktywności sportowej nie zapominajmy o różnego rodzaju piłkach, paletkach, deskorolkach czy rowerkach. Niektóre dzieci lubią na przykład takie zabawki jak namioty, w których mogłyby urządzić swój własny kąt. To się sprawdza zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewczynek.

Co kupić dorosłym dzieciom na dzień dziecka

Prezent na Dzień Dziecka dla młodzieży jest chyba najtrudniejszym wyzwaniem. O ile małe dzieci oraz dorosłe dzieci stosunkowo łatwo jest zadowolić, o tyle w przypadku młodzieży musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim modę i szybko zmieniające się preferencje oraz zainteresowania. Młodzież najczęściej jest już bardzo mocno ukierunkowana jeśli chodzi o pasje, a więc najlepiej pójść w tym kierunku. Czy będą to gry komputerowe, czy wymarzona bluza a może jakiś specjalistyczny kurs zależy od zainteresowań.

Prezent na dzień dziecka dla dorosłego syna w dużej mierze uwarunkowany jest finansowo. Jeśli ma to być przydatny upominek warto postawić na jakiś krawat, dowolną cześć garderoby, zegarek czy skórzaną torbę. W przypadku większego budżetu warto rozważyć jakiś element przygody (zdobyć bilet na wymarzony koncert lub mecz piłki nożnej).

Prezent na dzień dziecka dla dorosłej córki nie powinien stanowić problemu pod warunkiem, że znamy jej upodobania. Z całą pewnością jest mnóstwo kosmetyków, zapachów, torebek, bluzek i innych części garderoby, które się córce przydadzą. Być może ucieszyłaby się z wykupienia jakiegoś pakietu SPA lub wyjazdu weekendowego w ciekawe miejsce. Pole do popisu jest ogromne.

Sprawdź kupony rabatowe do sklepów, w których znajdziesz ciekawe prezenty na Dzień Dziecka:

Powiązane artykuły