Jaki prezent na ślub?

 

Otrzymałeś zaproszenie na ślub oraz wesele i zastanawiasz się jaki prezent dla młodej pary będzie idealny? Jeśli dobrze znasz nowożeńców zapewne nie będzie stanowiło problemu ustalenie ich aktualnych potrzeb. Gorzej jeśli młoda para to dalsza rodzina lub znajomi, którzy znasz od niedawna. W tym artykule postaramy się zatem podsunąć Ci uniwersalny pomysł na prezent ślubny, który sprawdza się w większości przypadków. Warto pamiętać, że inaczej wygląda zwykle prezent na ślub od świadkowej czy prezent ślubny od rodziców, a inaczej od osób, które przy weselnym stole siedzą daleko od „młodych”.

Para młoda

Co kupić na prezent ślubny?

Prezent weselny jest zwykle nieco droższy niż prezent w sytuacji, gdy nie masz zaproszenia na zabawę weselną. Jeśli zatem wybierasz się również na wesele to w dobrym zwyczaju jest podarować młodej parze prezent minimum o wartości tak zwanego „talerzyka”, a więc kosztu jaki nowożeńcy płacą za Ciebie w restauracji. W dzisiejszych czasach najczęściej spotykamy się z tym, że goście dają po prostu pieniądze na ślub. Wynika to ze specyfiki naszych czasów, gdzie młoda para po ślubie zbiera na kredyt na pierwsze mieszkanie. Wysoki wkład własny jaki jest wymagany przez bank udzielający kredytu na pierwsze mieszkanie sprawia, że młodzi sami sugerują gościom, by do koperty lepiej włożyli pieniądze niż kupowali prezent rzeczowy. Nie zawsze jednak tak jest. Zdarzają się śluby zamożnych nowożeńców, którzy zaznaczają że nie chcą pieniędzy. W takiej sytuacji koniecznością jest podarowanie prezentu. Poniżej kilka pomysłów od nas:

  • Weekend w hotelu SPA – przyda się młodej parze po bądź co bądź stresującym okresie w ich życiu. Masaże, wspólna kąpiel w wielkiej wannie z płatkami róż, a przede wszystkim kilka chwil razem w spokoju. Brzmi świetnie chyba dla każdej pary.
  • Bon do biura podróży – to drugi polecany prezent z kategorii turystyka. Jeśli stać Cię by podarować młodym bon, który zamienią na wybraną przez siebie wycieczkę to nie zastanawiaj się. Na pewno im się spodoba taki pomysł.
  • Ekspres do kawy – prezent, który większość par doceni i z którego będzie chętnie korzystać o każdym poranku. Solidne ekspresy zaczynają się od 500 zł. Na początku swojej życiowej drogi młoda para zwykle nie ma pieniędzy, by kupić sobie taki luksus, tym bardziej się ucieszą z prezentu.
  • Bilety na wymarzony koncert – jeśli znasz upodobania nowożeńców i wiesz, że marzą o przeżyciu jakiegoś wyjątkowego wydarzenia muzycznego, postaraj się o bilety na gwiazdę światowej muzyki. Będą ten dzień pamiętać do końca życia, a wszystko dzięki Tobie.
  • Bon zakupowy do sklepu z dekoracją wnętrz – jeśli młoda para zamierza zamieszkać ze sobą po ślubie i planuje wspólne urządzanie mieszkania, to przyda im się wiele elementów aranżacji wnętrza. Niech wybiorą sami to co im się podoba. Bon to doskonały pomysł.
  • Zestaw filiżanek z porcelany – wyjątkowe, markowe, ładne filiżanki to ten element, którego zapewne młoda para nie kupi sobie z własnej pensji. A o ile przyjemniej pije się herbatę czy kawę z oryginalnych filiżanek nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć.

Prezent na ślub zamiast kwiatów 

Bardzo często młoda para deklaruje, że nie chce otrzymać kwiatów wręczanych razem z prezentem. Mimo, że tradycja związana z wręczaniem pannie młodej bukietu kwiatów jest dość mocno zakorzeniona w polskiej tradycji, to coraz częściej na życzenie młodych odchodzi się od tego zwyczaju. Lepiej sprawdzają się upominki ślubne, które przetrwają nieco dłużej niż kwiaty, które po kilku dniach trafiają na śmietnik. Doskonałym prezentem są oczywiście różnego rodzaju pamiątki ślubne dla nowożeńców takie jak albumy ze zdjęciami, ramki, obrazy, książki.

Bardzo często zamiast bukietu kwiatów warto podarować drobny prezent ślubny, który się może im przydać. Starsze osoby bardzo często wypełniają kupony lotto wierząc, że młodzi wygrają „szóstkę” i problemy finansowe nie będą nigdy ich trapić. Młodsi goście często zamiast kwiatów kupują alkohol, który trafia do barku młodej pary i jest spożywany później na wspólnych imprezach nawet rok czy 2 lata po ślubie. A może zamiast kwiatów karma dla zwierząt? Wielu młodych prosi swoich gości właśnie o karmę dla psów, kotów i innych zwierząt. Następnie po imprezie zawożą do schroniska dla potrzebujących zwierząt. Taki miły gest ze strony młodych warto docenić i poddać się ich woli.

Sprawdź kupony rabatowe do sklepów, w których kupisz opisane prezenty:

Powiązane artykuły