Telewizor 55 cali do 2500

 

2500 zł to popularna kwota jaką Polacy przeznaczają na zakup nowego telewizora. Zwykle w tym budżecie kupowany jest główny telewizor, mający pełnić funkcję tak zwanego telewizora rodzinnego. Bardzo często jest to swego rodzaju kompromis pomiędzy kwotą 2000 zł, którą Polacy przeznaczają równie chętnie na nowy TV, a kwotą 3000 zł. Warto w tym miejscu wyjaśnić, że w kwocie 2000 zł najczęściej występują modele z wyprzedaży lub odchodzące z kolekcji i są to zwykle TV dla osób, które chcą mieć po prostu duży, nowy ekran w salonie lecz nie mają wyjątkowych wymagań. 3000 zł to z kolei kwota, w której już można dostać dobry telewizor o całkiem solidnych parametrach. W tym artykule skupimy się jednak na kwocie 2500 zł i na najpopularniejszej ostatnio przekątnej ekranu 55 cali. W zakładanym budżecie jesteśmy w stanie kupić kilka przyzwoitych telewizorów, które posłużą nam przez długie lata.

A zatem jaki telewizor 55 cali do 2500 zł? Przyznać należy, że oferta telewizorów w tej kwocie jest bardzo szeroka. Nietrudno pogubić się we wszystkich parametrach będąc laikiem. Dobry telewizor 55 cali do 2500 zł to z pewnością 4K UHD minimum LED. Choć zdarzają się w tej kwocie już modele w technologii wyświetlania QLED. Telewizory do 2500 zł najczęściej posiadają takie udogodnienia jak nagrywanie na USB, obsługę głosową, HDR, Wifi, a niektóre nawet funkcję TimeShift. Poniżej prezentujemy parametry, które należy wziąć pod uwagę kupując telewizor do 2500 zł.

Telewizor wiszący na ścianie

Na co zwrócić uwagę kupując telewizor?

Optymalny wybór to spełnienie naszych oczekiwań co do ceny oraz parametrów telewizora. W tym fragmencie artykułu zwrócimy Waszą uwagę na kluczowe parametry telewizorów, mając na uwadze, że jest ich o wiele więcej, jednak w kwocie 2500 zł raczej powinniśmy się skłaniać do podstawowej analizy technicznej i wybrać TV, który daje nam najwięcej w niniejszym budżecie. 

A zatem jakie parametry powinien mieć  dobry telewizor?

  • Technologia wyświetlania – mamy obecnie w ofertach sklepów 3 technologie, a mianowicie LED, QLED oraz OLED. Technologii LCD i plazmy już praktycznie nie spotykamy. W budżecie 2500 zł będziemy mieli do wyboru LED lub QLED, ale musimy mieć na uwadze, że QLED to raczej z dobrej promocji o kilkaset złotych. Nie jest jednak nie możliwe znalezienie TV 55 cali w technologii QLED.
  • Rozdzielczość ekranu – pierwotne PAL lub NTSC już nie występują, coraz rzadziej HD READY oraz FULL HD. Standardem jeśli chodzi o rozdzielczość staje się 4K i w kwocie do 2500 zł powinniśmy tego oczekiwać. Wyższa rozdzielczość 8k również staje się coraz bardziej modna lecz to już nie w zakładanym budżecie.
  • System operacyjny – obecnie telewizory oparte są głównie o Tizen, WebOs i Android. Wszystkie doskonale radzą sobie z większością aplikacji internetowych, jednak w tym przypadku powinniśmy wybrać taki system operacyjny, które będzie kompatybilny z interesującymi nas opcjami. Warto poświęcić chwilę na analizę konkretnego przypadku i sprawdzić co na danym telewizorze wyświetlimy.
  • Złącza – warto przeanalizować również ten element. Na przykład jeśli zamierzamy co jakiś czas podłączyć telewizor do laptopa w celu wyświetlenia obrazu na większym ekranie. W tej cenie standardem powinny być minimum 2xUSB, minimum3xHDMI, CI+, ethernet.

Powyżej zaprezentowaliśmy jedynie najważniejsze parametry telewizora, które warto wziąć pod uwagę. Poza tym warto przeanalizować między innymi: częstotliwość odświeżania, kontrast dynamiczny czy klasę energetyczną.

Jaki tv 55 cali do 2500? 

  • Samsung QLED QE55Q67TAU – pierwszy TV w zestawieniu i od razu prawdopodobny faworyt w tej cenie. Jeszcze w niektórych sklepach TV kosztuje ponad 2700 zł, ale coraz częściej jego cena wynosi 2499 zł. Jedyny QLED w zestawieniu, z funkcjami HDR, Wi-Fi, Bluetooth, USB - multimedia, USB - nagrywanie, TimeShift, obsługa głosowa. Częstotliwość odświeżania 50Hz/60Hz. W tej cenie to bardzo dobry telewizor do oglądania filmów, youtube czy grania w play station.
  • LG 55NANO803NA – telewizor kosztujący w okolicach 2400 zł, z tendencją spadkową, a zatem można go wziąć na tapetę i poczekać na promocję w okolicach 2000 zł. LED 55 cali z funkcjami HDR, Wi-Fi, Bluetooth, USB - multimedia, USB - nagrywanie, obsługa głosowa. Na uwagę zasługują aż 4 złącza HDMI. Jeśli ktoś potrzebuje ich aż tyle, LG będzie dobrą opcją. Telewizor polecany do standardowej rozrywki domowej.
  • Philips 55PUS7855/12 – telewizor można kupić już za niecałe 2300 zł i to jest jego atut. 55 calowy LED z funkcjami HDR, Wi-Fi, USB - multimedia, USB - nagrywanie, obsługa głosowa, Ambilight. Ten telewizor jest polecany osobom, które doceniają jakość dźwięku i obrazu, które chcą oglądać filmy w technologii Ambilight.. Tu Phillips jak zwykle niezawodny. Mniej ten model spodoba się osobom lubiącym „grzebać” w funkcjach i internecie. W tym aspekcie Phillips przegrywa z 2 wyżej wymienionymi.
  • Sony KD-55X7056 – bardzo solidny telewizor z funkcjami HDR, Wi-Fi, USB - multimedia, USB – nagrywanie. Telewizor można nabyć za 2499 zł. I choć nie powala jeśli chodzi o funkcje czy złącza, to jednak jakość telewizora, dźwięku, obrazu jest na zadowalającym poziomie. Można rzec „Sony to Sony”. W cenie do 2500 zł na pewno warto rozważyć ten model.

Sprawdź kupony promocyjne do sklepów, w których kupisz telewizor 55 cali do 2500 zł:

Powiązane artykuły